Advokáti Jan Králíček a Vojtěch Šváb posilují nový unikátní tým HAVEL & PARTNERS zaměřený na financování, restrukturalizace a insolvence

15. 9. 2020

V reakci na ekonomické dopady krize a závažné finanční problémy mnohých firem vytváří největší a nejúspěšnější česko-slovenská advokátní kancelář HAVEL & PARTNERS unikátní tým specialistů, který od září rozšířili také zkušení právníci Jan Králíček a Vojtěch Šváb. Ti budou spolu s největším odborným týmem v této oblasti připraveni klientům v obtížné finanční situaci poskytnout nejkomplexnější právní poradenství na česko-slovenském trhu.

„Aktuální vývoj ekonomiky, který se po první vlně COVID-19 potýká s desetiprocentním poklesem, s sebou bohužel přináší finanční problémy a zadlužení mnoha společností. Očekáváme nárůst firemních insolvencí a restrukturalizací a podle předpokladů bude tento trend pokračovat také během celého následujícího roku 2021. V reakci na současný stav a ve snaze pomoci našim klientům v této obtížné situaci vzniká pod heslem ´Financování od A do Z´ úzce spolupracující tým 20 zkušených právníků včetně 6 partnerů kanceláře, který dokáže komplexně řešit všechny fáze financování,“ připomíná řídící partner kanceláře Jaroslav Havel. Kromě Jaroslava Havla se na vedení tohoto unikátního týmu podílí také partneři Marek Vojáček, Dušan Sedláček, Jan Topinka, Filip Čabart a Ondřej Majer.

„Jsem velmi rád, že do tohoto týmu můžeme přivítat kolegu advokáta Honzu Králíčka, jenž v naší kanceláři dříve působil jako právní asistent již během svých studií, a také Vojtěcha Švába, který k nám přichází s cennými zkušenostmi z justice. Tuto oblast práva, která aktuálně patří mezi naše priority, jsme personálně i odborně posílili také na Moravě a Slovensku, kde nastoupila zkušená specialistka na financování a insolvence, advokátka Elena Jarolímková. O dalších nástupech nyní komunikujeme ještě s několika velmi kvalitními kandidáty,“ uvádí Havel. „Spolu s našimi odborníky z HAVEL & PARTNERS budou pomáhat věřitelům a dlužníkům v rámci právního a daňového poradenství, ale budou také hledat alternativní obchodní řešení včetně jejich následné komplexní realizace.“

Jan Králíček vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, získal bakalářský titul na Vysoké škole ekonomické v Praze a zároveň titul v rámci programu LL.M. na Maastricht University a také na University of Amsterdam. Jako právník působil více než 4 roky v pražské pobočce kanceláře DENTONS. Zde se zaměřoval zejména na insolvenční právo a zastupování klientů při významných insolvenčních řízeních, a to jak na straně dlužníka, tak na straně věřitele.

Vojtěch Šváb získal titul magistr práv na Fakultě právnické Západočeské univerzity v Plzni a po ukončení studií pracoval jako právník v advokátní kanceláři nebo jako asistent soudce Krajského soudu v Plzni. Před nástupem do HAVEL & PARTNERS působil na pozici asistenta soudce na Úseku insolvenčního soudnictví Vrchního soudu v Praze.

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross