Tým HAVEL & PARTNERS posílil na pozici counsel specialista na oblast pojišťovnictví Michal Smrček

13. 8. 2020

Poradenskou skupinu největší česko-slovenské kanceláře HAVEL & PARTNERS pro oblast pojistného práva a pojišťovnictví rozšířil na pozici counsel Michal Smrček. V týmu vedeném partnery kanceláře Pavlem Němečkem a Janem Topinkou, který poskytuje právní poradenství významným českým i nadnárodním pojišťovnám či bankám, se bude Michal zaměřovat na komplexní poradenství včetně řešení komplikovaných škod, zastupování klientů před soudy a také na compliance a interní vyšetřování.

„V poskytování právních služeb klientům z oblasti pojišťovnictví, ať již pojišťovnám nebo pojišťovacím a zajistným zprostředkovatelům, má náš tým rozsáhlé zkušenosti a jsme jedním z preferovaných právních poradců mimo jiné pro Českou asociaci pojišťoven a Českou kancelář pojistitelů. Posílení poradenské skupiny pro oblast pojišťovnictví je součástí našeho strategického plánu rozvoje kanceláře. Jsem proto velmi rád, že v rámci personálního rozšíření mohu mezi nové kolegy přivítat právě Michala Smrčka, který má více než deset let zkušeností v této oblasti,“ komentuje zakladatel a řídící partner kanceláře Jaroslav Havel.

Michal získal titul magistr práv na Fakultě právnické Západočeské univerzity v Plzni a po ukončení studií získal zkušenosti jako právník v několika významných pojišťovnách, penzijní společnosti i v advokacii. Působil také v legislativní sekci České asociace pojišťoven (ČAP) a byl mimo jiné předsedou Corporate gorvenance komise a členem řady dalších komisí v pojišťovnách. Před nástupem do HAVEL & PARTNERS poskytoval jako senior manager právního oddělení poradenství představenstvu společností, jak v běžných otázkách, tak i při významných mezinárodních projektech. Byl odpovědný za implementaci klíčových právních změn do interních procesů společností. Působil mj. jako hlavní kontaktní osoba s ČNB a byl odpovědný za koordinaci a realizaci nápravných opatření v rámci kontrol ze strany ČNB. Michal Smrček mimo jiné v rámci vedení oddělení vyšetřování a prevence pojistných podvodů se svým týmem dosáhl nejvyšší uchráněné hodnoty v historii Allianz pojišťovny a při zohlednění tržní podílu se jednalo i o nejvyšší uchráněnou hodnotu na celém pojistném trhu.

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross