Na pozici counsel v HAVEL & PARTNERS postupují Pavel Ondrák a Petr Vohnický, Jiří Nečas působí nově na pozici Legal Technologist

2024 01 H&p Web Povyseni Cz
4. 1. 2024

Úvod roku je v advokátní kanceláři HAVEL & PARTNERS tradičně spjat s interním povyšováním, od 1. ledna 2024 se na seniornější pozice posunuje celkem 15 právníků a právniček. Na úrovni counsel nově působí Pavel Ondrák a Petr Vohnický a kancelář také poprvé obsazuje pozici Legal Technologist, kterou zastává Jiří Nečas.

„I v novém roce pokračujeme v nastaveném směřování interní personální politiky, kdy umožňujeme mimořádně rychlý kariérní růst všem kolegyním a kolegům, kteří prokazují výjimečné zkušenosti ve svých oborech práva a dlouhodobě mají skvělé pracovní výsledky,“ říká k vlně povyšování v kanceláři řídící partner Jaroslav Havel. „Na personální úrovni zároveň reagujeme na proměňující se aktuální potřeby našich klientů. Dlouhodobě zaznamenáváme zvýšenou poptávku po poradenství souvisejícím s digitalizací, elektronizací a novými technologiemi, nově jsme proto zavedli pozici experta na právní digitalizaci, který má za úkol řídit a implementovat inovativní digitální procesy a technologie tak, abychom maximálně efektivně v této oblasti mohli podporovat naše klienty. Stejně tak bude koordinovat technologický rozvoj i interně v naší kanceláři,“ doplňuje.

Nový counsel Pavel Ondrák dosud působil v kanceláři jako senior advokát. Specializuje se na oblast fúzí a akvizic, korporátního práva, obchodního práva a rovněž na oblast práva veřejných zakázek. V rámci své praxe v HAVEL & PARTNERS se soustředí především na řešení komplexních projektů, včetně prodejů a akvizic problémových aktiv (distressed assets), vytváření joint-venture struktur a restrukturalizace společností a podniků. V rámci své činnosti se podílí taktéž na zastupování významných klientů ve sporech v oblastech obchodního práva, včetně sporů mezi společníky. Pavel má také zkušenosti s poskytováním právních služeb v souvislosti se zadáváním veřejných zakázek a koncesí.

Petr Vohnický se na úroveň counsel posouvá z pozice vedoucího advokáta a je předním odborníkem HAVEL & PARTNERS na soudní spory a insolvenční řízení. Petr se ve své práci soustředí především na zastupování klientů v komplexních kauzách vyžadujících jak právní expertizu, tak porozumění komplikovaným technickým aspektům. Petr poskytoval poradenství především klientům působícím v bankovním sektoru, informačních technologiích, telekomunikacích, dopravě, strojírenství a stavebnictví. V minulosti Petr řešil několik profilových pasivních sporů pro přední české banky či řadu sporů z nekalé soutěže. Petr má rovněž zkušenosti s právem hospodářské soutěže včetně veřejné podpory. Aktuálně se podílí na řešení několika sporů ze soukromého vymáhání práva hospodářské soutěže před českými i zahraničními soudy.

Nový expert kanceláře na právní digitalizaci Jiří Nečas se dlouhodobě specializuje na propojení právních znalostí s moderními technologiemi. Z pozice senior advokáta se dosud podílel mimo jiné na vývoji aplikací automatizujících přípravu právní dokumentace nebo využívajících umělou inteligenci k provádění právních rešerší. Na nové pozici se bude nadále zaměřovat na implementaci inovačních právních technologií a digitálních nástrojů, aby optimalizoval právní procesy, zvyšoval efektivitu práce a poskytoval klientům kanceláře inovativní a efektivní právní služby.

Vedení kanceláře HAVEL & PARTNERS k 1. lednu 2024 povýšilo dalších 12 právníků a právniček. Nově se vedoucími advokáty a advokátkami stali Pavel Amler, Josef Bouchal, Pavla Kaufmannová, Jan Králíček a Marián Minárik a na pozici seniorních advokátů a advokátek se posunuli Arbër Balliu, Ondřej Dostál, Tomáš Chmelka, Michal Kandráč, Kamil Kovaříček, Jozef Krkošek a Ivona Zurynková Hladíková.

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross