Robert Neruda patří v soutěžním právu mezi nejlepší advokáty na světě

6. 12. 2023

Partner advokátní kanceláře HAVEL & PARTNERS Robert Neruda byl jako jediný z Česka (a také Slovenska) ve své specializaci zařazen do nejelitnější skupiny nejlepších světových advokátů v seznamu WWL Thought Leaders: Global Elite 2024, který vydala prestižní ratingová organizace Who´s Who Legal.

„Patřit mezi 94 nejlepších soutěžních advokátů na světě je velké uznání, kterého si moc vážím. Chápu jej jako odraz kvality a dlouhodobě poctivé práce všech členů soutěžněprávní praxe HAVEL & PARTNERS. Znám většinu antitrustových advokátů, s nimiž jsem byl zařazen do stejné skupiny, a mnoho z nich patří dlouhodobě mezi moje osobní vzory. Být v jedné společnosti s nimi je pro mne závazek,“ uvedl Robert Neruda. Z celého regionu střední a východní Evropy se na seznamu v této specializaci kromě Nerudy objevili jen tři odborníci z Rakouska a jeden zástupce Ukrajiny.

Robert Neruda vede v kanceláři HAVEL & PARTNERS tým právníků a ekonomů zaměřený na právo hospodářské soutěže. Specializuje se mimo jiné na poradenství v oblasti kartelů, zneužití dominance, soutěžněprávního posuzování fúzí a akvizic, významné tržní síly, přímých zahraničních investic a zahraničních subvencí.

Před příchodem do advokátní kanceláře HAVEL & PARTNERS zastával Robert Neruda mimo jiné funkci místopředsedy Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže v Brně. Je autorem několika knih, pravidelně přednáší a v roce 2017 se stal Inovativním právníkem roku. 

Soutěžněprávní praxe HAVEL & PARTNERS s 28 experty patří mezi největší ve střední Evropě. Jak tým dohromady, tak i jeho členové individuálně opakovaně získávají prestižní ocenění a umístění v tuzemských i zahraničních právních soutěžích i žebříčcích, jako jsou Právnická firma roku, Chambers and Partners, Global Competition Review, The Legal500 či Who´s Who Legal.

WWL Thought Leaders: Global Elite 2024 je rozsáhlá celosvětová databáze vynikajících odborníků, která vedle soutěžního práva, telekomunikací a médií pokrývá i řadu jiných právních oblastí. Vydává ji známá ratingová organizace Who´s Who Legal, zaštítěná uznávanou společností Lexology.

Žebříčky jsou sestavovány nezávisle na základě vlastního výzkumu společnosti, posouzení informací poskytnutých advokátními kancelářemi a pohovorů, které každoročně organizuje Lexology s advokáty v daných jurisdikcích. Ocenění jsou odstupňovaná, přičemž Global Elite Thought Leader je tím nejprestižnějším a kvalifikuje se do něj jen velmi malý zlomek hodnocených advokátů. 

Právní specializace

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross