Týmy HAVEL & PARTNERS zaměřené na veřejný sektor, justici a legislativu posílil Martin Kopa

21. 5. 2018

Největší česko-slovenská právnická firma HAVEL & PARTNERS získala do svých řad dalšího právníka se zkušenostmi z  vrcholných justičních institucí a akademické sféry. Týmy specialistů na veřejný sektor a oblast justice a legislativy posílil Martin Kopa, který v minulosti působil např. u Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku, u Nejvyššího správního soudu či Ústavního soudu. V advokátní kanceláři HAVEL & PARTNERS bude pokračovat ve své specializaci, k níž patří veřejné právo, ústavní právo, správní právo, přestupkové právo, správní a ústavní soudnictví a legislativa.

„Naše kancelář pracuje pro celou řadu soukromých a veřejných subjektů, které přicházejí z nejrůznějších důvodů do kontaktu s justičními a regulatorními institucemi. Martin disponuje výtečnou právní erudicí a zkušenostmi právě pro tento typ mandátů. Navíc je i právním teoretikem, který k řadě oblastí práva pravidelně přednáší a publikuje. Je tedy posilou i pro náš legislativní tým, jenž připomínkuje a připravuje návrhy zákonných a podzákonných právních předpisů, pozměňovacích návrhů, věcných záměrů, důvodových zpráv, právních stanovisek, ústavních stížností apod. V neposlední řadě se těšíme i na spolupráci v rámci AKADEMIE HAVEL & PARTNERS, kde Martin zúročí rovněž své lektorské zkušenosti,“ říká partner HAVEL & PARTNERS František Korbel, vedoucí legislativního týmu kanceláře a ředitel její vzdělávací akademie. 

Kopa_Martin

JUDr. Martin Kopa, Ph.D. (32) absolvoval Právnickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci, kde v roce 2011 získal titul JUDr. a v roce 2014 titul Ph.D. Před příchodem do HAVEL & PARTNERS pracoval u Ústavního soudu jako asistent soudce Ludvíka Davida (2016 – 2018), u Nejvyššího správního soudu jako asistent soudce Filipa Dienstbiera (2014 – 2016) a u Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku jako trainee (2011) a později case lawyer (2012 – 2013).

Během působení u Ústavního soudu se podílel na přípravě podkladů pro rozhodování soudu např. v plenární věci přezkumu ústavnosti právní úpravy kontrol u provozovatelů stacionárních zdrojů podle zákona o ochraně ovzduší. U Nejvyššího správního soudu se kromě azylové a cizinecké agendy podílel na přípravě podkladů pro rozhodování soudu v mnoha věcech správního trestání nebo ve věci přístupu k technickým normám ve stavebnictví. U Evropského soudu pro lidská práva se zabýval otázkami práv obviněných v trestním řízení a regulovanými nájmy.

Od roku 2010 až do roku 2018 na Právnické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci učil ústavní právo, základní práva a několik dovednostních předmětů. Je autorem mnoha odborných článků z oblasti veřejného práva a právního vzdělávání. Kromě toho je samostatným autorem či spoluautorem několika monografií z těchto oborů. Mezi jeho nejvýznamnější publikační počiny patří monografie Doktrína prostoru pro uvážení (margin of appreciation) v judikatuře Evropského soudu pro lidská práva (Leges, 2014), spoluautorství praktického komentáře k zákonu o zvláštních řízeních soudních (Wolters Kluwer, 2015), spoluautorství učebnice Základní práva (Leges, 2016) a pozice výlučného překladatele a spoluautora českých pasáží amerického bestselleru Global Issues in Legal Ethics pod názvem Globální problémy profesní etiky právníků (Wolters Kluwer, 2017), jehož vydání advokátní kancelář HAVEL & PARTNERS sponzorovala. Je také jedním z editorů připravovaného komentáře k Listině základních práv a svobod (C. H. Beck, 2019). 

Klíčové kontakty

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross