Právní poradenství pro MTX Renewables při vstupu do rozsáhlého španělského projektu zelené energetiky

Mtx Renewables
3. 7. 2024

Advokátní kancelář HAVEL & PARTNERS zastupovala divizi přední české průmyslové skupiny MTX Group při její účasti na významném projektu developmentu a výstavby solárních a větrných elektráren v Andalusii, které připravuje německá společnost Aquila Capital.

Právní poradenství kanceláře zahrnovalo mimo jiné transakční, korporační a soutěžněprávní aspekty a rovněž poradenství při financování transakce. Na poskytování právních služeb se podíleli partner Petr Dohnal, counsel Pavel Ondrák, Pavel Váňa a dále partner Jiří Kunášek, senior advokátka Kateřina Kabátová a senior advokát Martin Rott. Právní poradenství při financování transakce zajišťoval partner Filip Čabart, vedoucí advokát Štěpán Černý, advokát Jakub Jireš a právní expert Ondřej Sýkora.

Na základě uzavřené dohody mezi MTX Renewables a Aquila Capital nabyl klient ve společném projektu 40% podíl. Celkový plánovaný instalovaný výkon všech devíti elektráren a bateriových úložišť, které v rámci projektu vzniknou, je 1080 MW. Po dokončení by měla roční výroba elektřiny dosahovat přibližně 1,5 terawatthodiny. To z projektu činí jeden z největších svého druhu na Iberijském poloostrově. Pro srovnání se jedná o 1,5násobek elektřiny, kterou vyrobí za rok celá vltavská kaskáda nebo o polovinu roční produkce všech větrných a solárních elektráren v České republice.

Transakce byla uzavřena letos v červnu, do konce letošního roku by měla být zahájena také samotná výstavba projektu. Dokončení solárního a větrného parku a jeho uvedení do provozu se předpokládá v roce 2027.

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross