Právní poradenství mediální společnosti Albatros Media při akvizici nakladatelství Vyšehrad

19. 3. 2018

Advokátní kancelář HAVEL & PARTNERS poskytla komplexní právní poradenství největšímu knižnímu vydavatelství v České republice, mediální společnosti Albatros Media a.s. Ta koupila 100% podíl ve společnosti Vyšehrad, spol. s.r.o., jež je nejstarším nakladatelstvím v České republice.

Jeho portfolio s více než 80 vydanými knihami ročně nový majitel zachová a bude jej vydávat pod stejnou značkou v České republice i na Slovensku. Díky akvizici skupina Albatros Media posílí svou pozici zejména v oblasti naučné literatury pro dospělé. Zároveň nyní vlastní dvě nejstarší nakladatelství v České republice. Kromě nakladatelství Vyšehrad, jehož vznik se datuje do roku 1934, je součástí skupiny také tradiční vydavatel dětské literatury Albatros s tradicí od roku 1949.

Společnost Albatros Media patří mezi stálé klienty HAVEL & PARTNERS. Akvizice Vyšehradu je v pořadí již 12. transakcí, při níž kancelář poskytla společnosti své poradenské služby a rozsáhlé know-how v oblasti M&A. Na transakci a s ní spojené prověrce due diligence pracovali pod vedením partnera Jana Freye advokátka Tereza Ditrychová, advokátní koncipient Ivo Skolil a další právní experti kanceláře.

Klíčové kontakty

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross