Právní poradenství Hengst Group při akvizici významného výrobce vzduchové filtrace DELBAG

21. 9. 2018

Největší česko-slovenská advokátní kancelář HAVEL & PARTNERS se poradensky podílela na další významné přeshraniční transakci. Jakožto subdodavatel právních služeb pro mezinárodní advokátní kancelář Heuking Kühn Lüer Wojtek poskytla právní poradenství společnosti Hengst Group při akvizici divize DELBAG, která se od svého založení v roce 1909 postupně stala předním výrobcem vzduchových filtrů pro komerční, průmyslové i rezidenční využití. Prodávajícím byla skupina FläktGroup, pod níž divize DELBAG dosud spadala. Hodnotu transakce se obě strany rozhodly nezveřejňovat.

Tým HAVEL & PARTNERS pod vedením partnera kanceláře Pavla Němečka (M&A), advokátky Veroniky Filipové (M&A) a Moniky Vnekové (Corporate) provedl právní due diligence české společnosti FläktGroup Czech Republic a.s., z níž se má odštěpit divize DELBAG do nově zakládané společnosti DELBAG s.r.o. Součástí poradenství byla rovněž revize projektu a celého procesu odštěpení a částečná revize některých transakčních dokumentů.

Celá transakce probíhá na území celkem šesti evropských jurisdikcí – kromě České republiky ještě v Německu, Francii, Rakousku, Polsku a Lucembursku. V těchto zemích dochází k odštěpení relevantního majetku, zaměstnanců a činnosti tvořící DELBAG divizi do nově vzniklých společností, které se následně převedou na kupujícího – skupinu Hengst Group.

Česká jurisdikce je v rámci celé transakce významná mj. z toho důvodu, že nejdůležitější výrobní závod DELBAG divize se nachází v Liberci.

Další informace o akvizici jsou k dispozici na webových stránkách advokátní kanceláře Heuking Kühn Lüer Wojtek zde.

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross