Počtvrté za sebou se v soutěži Právnická firma roku ČR stala HAVEL & PARTNERS klientsky nejoblíbenější a zároveň nejlepší domácí kanceláří 

7. 11. 2023

V 16. ročníku soutěže Právnická firma roku v České republice opět získala největší česko-slovenská advokátní kancelář HAVEL & PARTNERS cenu pro nejlepší domácí kancelář a stala se zároveň i klientsky nejoblíbenější kanceláří. Obě tato ocenění si odnáší HAVEL & PARTNERS již čtvrtý rok po sobě. Specializované týmy kanceláře dále zvítězily též v oborových kategoriích Správa majetku, Developerské a nemovitostní projekty a Zdravotnické právo.     

"Po předchozích covidových letech a loňském roce ovlivněném válečným konfliktem na Ukrajině i rok 2023 vyžadoval nadále naši plnou pozornost a soustředění na klientské potřeby související zejména s ekonomickými změnami, které měly zásadní dopad do mnoha byznysových odvětví. Vážíme si proto zisku ocenění v rámci soutěže Právnická firma roku a věříme, že tyto vynikající výsledky jsou odrazem našeho intenzivního úsilí a skvělé profesionality našeho týmu,“ říká Jaroslav Havel, řídící partner kanceláře. „Společně jsme dokázali, že tvrdá práce, integrita a nekompromisní kvalita jsou klíčem k úspěchu, za což patří dík všem kolegům a kolegyním. Děkuji i všem našim klientům za jejich dlouhodobou důvěru, která nás nadále zavazuje k tomu, abychom pracovali na dalším zlepšování a rozšiřování našich právních, daňových a poradenských služeb a zůstávali jim nadále spolehlivým partnerem, ať už současnost i budoucnost přinesou jakékoli nové výzvy,“ pokračuje Jaroslav Havel.

Vynikajícími výsledky v České republice navázala kancelář na letošní vítězství HAVEL & PARTNERS v soutěži Právnická firma roka na Slovensku, kde obdržela hlavní cenu v kategorii Mezinárodní advokátní kancelář.

Vedle ocenění pro nejlepší domácí kancelář a ceny za klientské služby v rámci české soutěže Právnická firma roku nyní dosáhl specializovaný tým pro služby privátním klientům i na prvenství v oborové kategorii Správa majetku. Cena v této kategorii se letos udělovala vůbec poprvé. Tým kanceláře se stará o privátní i majetkové záležitosti více než 250 prominentních klientů a jejich rodin. Jde o třetinu nejbohatších Čechů a Slováků a nejvýznamnější české a slovenské podnikatele i investory, včetně řady úspěšných žen. O privátní klienty pečuje stabilní tým 10 partnerů a celkem 45 zkušených právníků a daňových odborníků. Kancelář aktuálně rozšiřuje portfolio služeb o multi family office s názvem ONE FAMILY OFFICE, který nabídne špičkové služby v oblasti ochrany, správy a administrace majetku.

„Máme dlouholeté zkušenosti s prací pro privátní klientelu, náš specializovaný tým funguje už od roku 2008, kdy vznikl jako vůbec první na trhu. V Česku i na Slovensku jsme realizovali stovky rodinných holdingů a struktur držby, desítky privátních nadačních či svěřenských řešení. Spolu s dalšími společníky kanceláře jsme dokázali vybudovat úspěšnou firmu a i díky této naší osobní zkušenosti můžeme klientům nabídnout vedle špičkového poradenského servisu i naše manažerské a investorské know-how,“ říká partner zodpovědný za vedení týmu pro privátní klienty David Neveselý.

Po loňském vítězství v kategorii Developerské a nemovitostní projekty obhájil toto ocenění tým HAVEL & PARTNERS v soutěži i letos. Na oblast stavebnictví a na nemovitostní právo se v kanceláři specializuje přes 30 právníků včetně 8 partnerů. „Ročně pracujeme na 20 až 30 nemovitostních transakcích, které svým rozsahem patří k největším na trhu. Letošní rok byl však velice specifický s ohledem na situaci na nemovitostním trhu, kdy ubylo velkých akvizičních transakcí. O to více jsme se soustředili na poskytování právních služeb v oblasti povolování staveb, veřejného práva, legislativy a modernizace stavebních předpisů a na to, abychom klienty a jejich investice či projekty pomohli ochránit před ekonomickými výkyvy. Zároveň klientům pomáháme hledat cestu, jak spojit inovace s udržitelností a vyhovět nejen současným požadavkům trhu, ale také nárokům přísnějších environmentálních norem," komentuje události na nemovitostním trhu partner Lukáš Syrový

Tým HAVEL & PARTNERS zvítězil taktéž v kategorii Zdravotnické právo. Ocenění v této oblasti získala kancelář již v roce 2021 a ve stejné kategorii zvítězila letos také ve slovenské soutěži Právnická firma roka. Kancelář se na farmaceutický a zdravotnický sektor (Life Sciences) a jeho právní regulaci zaměřuje již od roku 2009. „Náš tým farmaceutických a zdravotnických specialistů je s více než 13 právníky a právničkami jedním z nejzkušenějších a největších v České republice a na Slovensku. Poskytujeme široké portfolio služeb klientům z farmacie a zdravotnictví, biotechnologickým společnostem, telemedicínským startupům i dalším klientům, kteří požadují poradenství ohledně související regulace a obchodních příležitostí,“ uvádí Kateřina Slavíková, partnerka, která se podílí na vedení specializovaného týmu pro oblast zdravotnického práva.

17 odborných kategoriích byla dále kancelář zařazena mezi velmi doporučované kanceláře (tzv. top tier). Dle výsledků letošního ročníku i všech předešlých ročníků soutěže Právnická firma roku zůstává HAVEL & PARTNERS nadále podle počtu všech nominací a titulů nejúspěšnější a nejkomplexnější advokátní kanceláří v České republice.

Slavnostní galavečer ku příležitosti předávání cen soutěže Právnická firma roku, kterou pořádá společnost EPRAVO.CZ pod záštitou Ministerstva spravedlnosti a České advokátní komory, se uskutečnil v pondělí 6. listopadu v Praze na Žofíně.

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross