Obchodujete s kryptoměnami? Pak nezapomínejte i na správné zdanění

25. 7. 2022

Autoři: Josef ŽaloudekKateřina Havlínová

Generální finanční ředitelství ČR zveřejnilo 11. 7. 2022 tiskovou zprávu s informací, že je prováděna cílená kontrolní akce za účelem prověření zdaňování příjmů z kryptoměn. Aktuálně jsou prověřovány rozdíly mezi informacemi o příjmech, které finanční správa dostala od třetích osob, a příjmy, které byly správcům daně přiznány v letech 2019 a 2020 samotnými poplatníky.

U fyzických i právnických osob byly tímto odhaleny rozdíly v řádu stovek milionů korun. Informace správce daně zjišťuje nejen prostřednictvím zahraničních daňových správ, ale i z odhalení při kontrolách u jiných poplatníků, např. o formách kolektivního investování, kdy jednotliví investoři / poplatníci získávají příjmy následně převodem na své bankovní účty.

Finanční správa také sděluje, že se na transakce s kryptoměnami a zdanění příjmů z nich bude v rámci své kontrolní činnosti zaměřovat i nadále, a to nejen u obchodníků s kryptoměnami, ale svůj zájem zacílí i na kryptoburzy, kryptosměnárny, „těžaře“ i další subjekty, jejichž služby mohou být vázány na využití kryptoměn. 

V případě, že máte jakékoliv nejasnosti či pochybnosti ohledně zdaňování kryptoměn ve vaší situaci, včetně zájmu o prověření správnosti zdanění vašich příjmů z kryptoměn z minulých let, kdy úroky z prodlení vzhledem k významnému nárůstu repo sazby ČNB mohou dosáhnout značné výše, neváhejte nás kontaktovat pro bližší posouzení.

Právní specializace

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross