HAVEL & PARTNERS zajišťovala komplexní poradenství akciové společnosti IF Invest EAST při akvizici společnosti Ostrava Airport Multimodal Park

4. 8. 2022

Advokátní kancelář HAVEL & PARTNERS poskytla komplexní právní asistenci akciové společnosti IF Invest EAST při nákupu 100% podílu ve společnosti Ostrava Airport Multimodal Park, která v současnosti dokončuje v Ostravě Mošnově výstavbu terminálu kombinované dopravy.

Právní služby za kancelář HAVEL & PARTNERS zajišťovali partner Petr Dohnal a advokát Josef Bouchal, kteří poskytli poradenství v oblasti M&A a koordinovali celou transakci. Další odborníci kanceláře vedoucí advokát Štěpán Černý a právní expert Jakub Jireš měli na starosti vyjednávání o bankovním financování a související poradenství v oblasti nemovitostního práva řešili senior advokát Adam Karban a koncipient Patrik Chrást.

Nový terminál kombinované dopravy významně přispěje k přesunu nákladní dopravy ze silnice na železnici a naopak. Ve spojení se skladovací a výrobní kapacitou v průmyslové zóně Mošnov navíc zefektivní logistické procesy, omezí dopady na životní prostředí a umožní další rozvoj aktivit v Moravskoslezském kraji. Výstavbu se podařilo uskutečnit v době, kdy roste oblast e-commerce i celosvětový význam provázanosti logistiky a industriálních parků.

„Projekt kombinované dopravy na bývalém vojenském brownfieldu se realizuje po dvanácti letech vyjednávání a příprav. Od nově vybudovaného terminálu s propojením železniční, silniční a letecké dopravy očekávám, že bude významnou tepnou ekonomiky našeho regionu, ale zároveň výrazně přispěje k využití a následnému rozvoji ostravského letiště,“ uvedl primátor Ostravy Tomáš Macura.

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross