Jak se liší investiční strategie českých žen a mužů?

30. 6. 2023

Zdroj: Roklen21.cz

Tradiční genderové stereotypy a nerovnosti v oblasti majetku postupně mizí, některá specifika a rozdíl v investičních strategiích u investorů a investorek ale přeci jen existují. Ukázal to průzkum v rámci projektu NextŽeny, který mezi respondenty s nadprůměrnými příjmy realizovala advokátní kancelář HAVEL & PARTNERS a společnost RSM CZ ve spolupráci s výzkumnou agenturou Ipsos. Mezinárodním partnerem projektu je společnost UBS.

Ženy například ve větší míře nedůvěřují kryptoměnám a naopak více než muži preferují vlastnictví nemovitostí. Z průzkumu vyplynulo, že české investorky volí spíše prověřené investice, které mají dlouhodobou úspěšnost a kladou větší důraz na bezpečnost a stabilitu. Konzervativní investování – tedy investování do oblastí s nižší mírou rizika – volí nejčastěji ženy s majetkem 5-20 milionů korun (46 %) a také investorky ve věku mezi 35 a 44 let (47 %). Postupně s věkem se strategie žen mění a ve větší míře své portfolio diverzifikují – část investic směřují do oblastí s vyšší mírou rizika. Muži naopak podle průzkumu s přibývajícím věkem zmenšují podíl rizikovějších investic a upřednostňují konzervativnější portfolio. Průzkum zároveň potvrdil, že Češi obecně neradi investují pouze do rizikových produktů, které volí jen 2 % investorů a investorek. Celých 8 % dotazovaných pak uvedlo, že neinvestuje vůbec.

Jaká aktiva jsou v tuto chvíli u českých mužů a žen nejoblíbenější a v čem se jejich preference nejvíce liší? Mají investoři a investorky tendence myslet na zadní vrátka?

Odpovědi nejen na tyto otázky se dozvíte ve video rozhovoru s Davidem Neveselým.

Link na video zde.


David Neveselý se specializuje na oblast fúzí, akvizic, práva obchodních společností se zaměřením na lokální a přeshraniční přeměny a transfery obchodních společností, finanční právo, právo kolektivního investování, poradenství v rámci transakcí s výrazným daňovým aspektem.

Je spoluodpovědný za poskytování komplexního právně-daňového poradenství v oblasti služeb pro privátní klientelu. Mezi jeho klienty patří nejen ultimativní vlastníci úspěšných domácích i zahraničních podnikatelských uskupení patřících do žebříčku Czech Top 100 a vrcholoví manažeři, ale i příslušníci svobodných povolání či sportovci.

V oblasti akvizic, prodejů a koncernových restrukturalizací se v uplynulých letech účastnil řady transakcí jak na straně prodávajících, tak kupujících, zejména v oblastech private equity, stavebnictví, automobilového průmyslu, finančních a bankovních služeb.

Před příchodem do Havel & Partners spolupracoval jako právník téměř pět let s přední lokální poradenskou společností zaměřující se na oblast komplexního ekonomického poradenství, včetně daňového plánování.

Právní specializace

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross