Hospodářské výsledky HAVEL & PARTNERS byly v roce 2018 nejlepší za posledních 5 let; všechny tři její kanceláře rostly dvouciferným tempem

19. 2. 2019

Největší česko-slovenská advokátní kancelář HAVEL & PARTNERS zaznamenala v roce 2018 nejlepší ekonomické výsledky za posledních 5 let. Celkový obrat HAVEL & PARTNERS se v roce 2018 meziročně zvýšil o 17,4 %, přičemž nejúspěšnější bylo především třetí čtvrtletí, kdy růst obratu dosáhl 23,1 %. Dvojciferným tempem rostly všechny tři klíčové kanceláře HAVEL & PARTNERS v Praze, Brně i Bratislavě a adekvátně k nárůstu obratu se zvyšovala i ziskovost. Celkový obrat za čisté právní služby dosáhl 646,9 mil. Kč, což představovalo v rámci českých kanceláří HAVEL & PARTNERS meziroční nárůst o více než 17 % a v případě slovenské kanceláře dokonce o více než 20 %. Tržby celé skupiny, včetně inkasní agentury Cash Collectors, vysoko přesáhnou 800 mil. Kč.

„Rok 2018 byl co do ekonomických výsledků jedním z nejúspěšnějších v naší dosavadní osmnáctileté historii a také prvním rokem pod novým názvem HAVEL & PARTNERS. Za stěžejní považujeme zejména skutečnost, že se nám podařilo bez jakýchkoliv obtíží navázat na předchozí úspěchy a v té nejlepší ekonomické kondici přejít do nové etapy, ve které se ještě více zaměřujeme na co nejkomplexnější právní případy, včetně řešení složitých sporů. Obzvláště nás potěšily výsledky naší bratislavské kanceláře, kterou jsme personálně stabilizovali a posílili její management postupně o dva partnery a další seniorní kolegy,“ komentuje hospodářské výsledky loňského roku Jaroslav Havel, řídící partner HAVEL & PARTNERS.

Výnosy HAVEL & PARTNERS rostou nepřetržitě od jejího vzniku v roce 2001. Přispívá k tomu především poskytování právních služeb předním českým, slovenským i mezinárodním společnostem a  českým a slovenským podnikatelům, včetně cca třetiny nejbohatších Čechů a Slováků. Klíčovými poradenskými oblastmi kanceláře zůstávají fúze a akvizice, právní a daňové strukturování osobního majetku či nemovitostní projekty. Významně roste také skupina zabývající se soutěžním právem a soutěžní ekonomií, restrukturalizacemi a insolvencemi či soudními spory a arbitrážemi.   

„Naše široká specializace, po léta budované odborné a personální know-how v kombinaci s individuálním přístupem ke klientům a budováním strategického partnerství s nimi se nyní, kdy je trh s právními službami prakticky nasycen, ukazují jako velká konkurenční výhoda. Ceníme si toho, že nám důvěřují nejenom úspěšné firmy a jednotlivci, ale i zahraniční advokátní kanceláře. Ty nás stále častěji zapojují do nejrůznějších mezinárodních projektů a přeshraničních transakcí,“ shrnuje poziční výhody na trhu Jaroslav Havel.

Klíčové kontakty

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross