HAVEL & PARTNERS v 1. pololetí 2018 opět ekonomicky rostla, a to dvouciferným tempem. Plán výnosů překročily všechny její kanceláře

16. 7. 2018

Největší česko-slovenská právnická firma HAVEL & PARTNERS zaznamenala v první polovině roku 2018 další výrazný ekonomický růst. Podílely se na něm všechny její kanceláře s hospodářskými výsledky, které předčily ambiciózní plány pro dané období. Obrat za čisté právní služby se dohromady meziročně zvýšil o 13,4 %, tomu adekvátně odpovídá i nárůst zisku. Úspěšné bylo především druhé čtvrtletí, kdy růst obratu dosáhl 20,5 %. Dvojciferným tempem rostly všechny tři klíčové kanceláře, tedy Praha, Brno i Bratislava.

„Výnosy naší firmy rostou nepřetržitě od zahájení činnosti v roce 2001. Velice nás těší, že i nyní, kdy je trh s právními službami v ČR a SR výrazně saturován, ale zároveň na něm chybí dostatek kvalitních právníků, jsme schopni uspokojovat i ty nejnáročnější požadavky klientů a pomáhat jim rozvíjet jejich obchodní plány a aktivity doma i v zahraničí. Naše široká specializace, po léta budované odborné a personální know-how v kombinaci s individuálním přístupem ke klientům a budováním strategického partnerství s nimi se nyní ukazují jako velká konkurenční výhoda. Ceníme si toho, že nám důvěřují nejenom úspěšné firmy a jednotlivci, ale i zahraniční advokátní kanceláře. Ty nás stále častěji zapojují do nejrůznějších mezinárodních projektů a přeshraničních transakcí,“ říká řídící partner kanceláře Jaroslav Havel.

Za dosavadními vynikajícími hospodářskými výsledky HAVEL & PARTNERS stojí především poskytování právních služeb nejvýznamnějším českým, slovenským i mezinárodním společnostem a českým a slovenským podnikatelům, včetně cca třetiny nejbohatších Čechů a Slováků. Klíčovými poradenskými oblastmi zůstávají fúze a akvizice, právní a daňové strukturování osobního majetku či nemovitostní projekty, významně roste také skupina zabývající se soudními spory a arbitrážemi.  

„Náš aktuální ekonomický růst také pozitivně ovlivňuje aktivní zapojení všech stávajících ekvity partnerů do řízení jednotlivých poradenských divizí kanceláře. Co se týče dlouhodobých priorit, nadále mezi ně řadíme zejména upevňování vedoucí pozice na trhu, další rozšiřování služeb a upevňování vztahu s klíčovými klienty. Po letech náborů nejzkušenějších právníků z jiných advokátních kanceláří již HAVEL & PARTNERS roste z více než 90 procent organicky a k výsledkům přispívá rozšíření týmu partnerů a vedoucích advokátů z vlastních zdrojů. V polovině tohoto roku jsme také manažersky posílili naši bratislavskou kancelář; do  ní chceme – stejně jako se to již povedlo v ČR – postupně koncentrovat nejtalentovanější advokáty na trhu. Proto klademe velký důraz rovněž na profesní rozvoj a interní kariérní růst, který je u nás výrazně rychlejší než u konkurence,“ nastiňuje klíčové priority kanceláře Jaroslav Havel.

Klíčové kontakty

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross