HAVEL & PARTNERS právním poradcem společnosti T-Mobile při úspěšném ukončení řízení Evropské komise ohledně sdílení mobilních sítí v ČR

13. 7. 2022

Advokátní kancelář HAVEL & PARTNERS ve spolupráci s bruselskou pobočkou americké advokátní kanceláře Jones Day zajišťovala pro společnost T-Mobile komplexní právní poradenství při řízení Evropské komise. Ta vedla šetření ohledně podezření z možného omezení hospodářské soutěže kvůli dohodě T-Mobile se společnostmi CETIN a O2 o sdílení infrastruktury mobilních sítí. Evropská komise nyní přijala rozhodnutí, kterým schválila závazky navržené společnostmi T-Mobile Czech Republic, CETIN a O2 Czech Republic, a definitivně tak zastavila šest let trvající řízení.

Evropská komise se původně domnívala, že sdílení mobilních sítí v Česku může narušovat konkurenci mezi mobilními operátory. Zastupování společnosti T-Mobile, které měli za HAVEL & PARTNERS na starosti odborníci na soutěžní právo partner Robert Neruda, counsel Ivo Šimeček a senior advokát Jakub Kocmánek, vyžadovalo jak komplexní právní argumentaci při řízení, tak detailní znalost fungování mobilních technologií, včetně interpretace ekonomické analýzy dopadů spolupráce na trh.

Díky kvalitní právní a ekonomické argumentaci a aktivní komunikaci s Komisí se podařilo úspěšně vyjasnit mnoho otevřených otázek, a v podstatné míře tak rozptýlit možné obavy Komise o zachování účinné hospodářské soutěže.

Řízení skončilo přijetím závazků, které vedou k vylepšení mechanismů spolupráce mobilních operátorů, zaručují účinnou soutěž i do budoucna, a vytváří tak stabilní právní základ pro provozování vysoce kvalitní mobilní sítě ze strany operátorů. To vše ve prospěch koncových spotřebitelů, kteří mohou využívat výhod spojených s nasazením nových technologií, jež umožnují vyšší rychlost datových přenosů a kvalitnější spojení.

„Řízení je prvním svého druhu, ve kterém se Evropská komise detailně vyjádřila k právním mezím v oblasti hospodářské soutěže při sdílení mobilních sítí. To má zásadní význam nejen pro tento případ, ale i pro budoucí spolupráci mezi operátory po celé Evropě. Vyjasnění pravidel spolupráce v případě českého sdílení sítí tak přispívá k vyšší právní jistotě ohledně sdílení sítí, jež je pro další rozvoj telekomunikací v Evropě klíčové,“ komentuje výsledek řízení Robert Neruda. Úspěšné ukončení řízení tak umožní společnosti T-Mobile pokračovat v budování vysoce kvalitní a spolehlivé mobilní sítě pro své zákazníky.

Právní specializace

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross