HAVEL & PARTNERS právním poradcem při prodeji podílu ve společnosti QUINTA-ANALYTICA

2. 12. 2021

Genesis Private Equity Fund III (GPEF III ) ze skupiny Genesis Capital prodává svůj 85,9% podíl ve společnosti QUINTA-ANALYTICA. Ta je významným českým poskytovatelem výzkumných a regulačních služeb pro farmaceutický a biotechnologický průmysl a generická léčiva. Tým advokátní kanceláře HAVEL & PARTNERS zajišťoval pro skupinu Genesis Capital komplexní právní služby související s prodejem podílu, který nově převzala společnost LVA Holding z portfolia BBA Capital Partners.

Právní poradenství prodejci v této významné transakci v oblasti farmaceutického průmyslu poskytli partner kanceláře Václav Audes, senior advokátka Veronika Filipová a právní asistent Filip Pavlík.

Genesis Capital nabízí malým a středním podnikům ve střední Evropě pomoc při financování jejich růstu a rozvoje. Skupina spolupracuje s HAVEL & PARTNERS dlouhodobě, tým kanceláře se tak v roce 2016 postaral i o komplexní právní služby při samotném vstupu společnosti do firmy QUINTA-ANALYTICA. Tehdejší koupě podílu byla přitom ukázkovým příkladem řešení otázky nástupnictví. GPEF III se stal většinovým vlastníkem QUINTY a nastartoval její růstovou strategii.

QUINTA-ANALYTICA, sídlící v Praze, je jednou z největších nezávislých společností ve střední a východní Evropě v oboru poskytování služeb pro farmaceutický průmysl a výrobu generických léčiv. Specializuje se na farmakokinetika a BA/BE klinické studie, bioanalytiku, analýzu léků, kontrolu kvality, stabilitní studie a další specifické služby.

Během šestiletého partnerství s Genesis Capital firma rozšířila portfolio nabízených služeb, diverzifikovala portfolio zákazníků a pokračovala v růstu nejen v Evropě, ale i v Severní Americe. Jan Tauber, chairman Genesis Capital Equity, říká: „Za šest let partnerství management firmu bezpečně provedl přes náročná období, hlavně dobou negativního dopadu pandemie COVID-19. Společnost je momentálně v dobré kondici, připravená na další růst a rozvoj s novým vlastníkem.”

QUINTA-ANALYTICA zaměstnává přes 200 zkušených odborníků, kteří poskytují široké portfolio služeb největším globálním společnostem z farmaceutického průmyslu. V roce 2020 otevřela moderní a inovativní laboratoř v Brně. V roce 2021 firma cílí na tržby ve výši 16 milionů eur.

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross