Poradenství pro Genesis Capital při prodeji české softwarové společnosti CN Group globální společnosti Ciklum

8. 9. 2021

Specializovaný tým advokátní kanceláře HAVEL & PARTNERS pro oblast M&A zastupoval skupinu Genesis Capital, která je jedním z nejvýznamnějších private equity fondů ve střední Evropě, při prodeji 100% podílu v české společnosti pro vývoj softwaru CN Group. Tu převzala světová společnost specializující se na vývoj softwaru a digitální služby Ciklum.

Komplexní transakční poradenství poskytli společnosti Genesis Capital partner kanceláře Václav Audes, senior advokátka Veronika Filipová a právní asistent Filip Pavlík.

Genesis Capital nabízí malým a středním podnikům ve střední Evropě pomoc při financování jejich růstu a rozvoje. Společnost je dlouhodobým klientem HAVEL & PARTNERS, odborníci kanceláře tak byli nejen nyní u prodeje CN Group, ale zajišťovali rovněž právní poradenství, když před více než dvěma lety fond jako vůbec svou první akvizici v oblasti IT podíl v této české softwarové firmě kupoval.

„Fondy Genesis Capital koupily CN Group od jejich zakladatelů v roce 2019 a to v rámci řešení otázky nástupnictví. Za posledních 2,5 roku Genesis Capital společně s manažerským týmem pod vedením generálního ředitele CN Group Michala Širicy dosáhli mimořádného několikanásobného růstu tržeb a ziskovosti firmy. Jsme velice pyšní na to, co se od naší investice v CN Group povedlo a přejeme celému týmu pokračování tohoto úspěchu“, řekl k transakci Martin Viliš, partner společnosti Genesis Capital zodpovědný za tento projekt.

Společnost CN Group sídlí v Praze, pracuje pro ni 360 odborníků na digitální technologie. Společnost dodává služby v oboru softwarového inženýrství, IT poradenství a mechanického softwarového designu na více než sedmi trzích.

Společnost nyní převzala globální IT společnost Ciklum, která nabízí vývoj softwaru a digitální služby předním světovým společnostem a zaměstnává po celém světě více než 3 500 software vývojářů, designérů, produktových manažerů a datových vědců.

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross