HAVEL & PARTNERS poskytla Letišti Praha právní podporu při výběru provozovatele duty free obchodů

25. 9. 2019

Specializovaný tým advokátní kanceláře HAVEL & PARTNERS pro veřejný sektor pod vedením partnerky Adély Havlové, senior advokátky Romany Derkové a advokátky Jany Petrové poskytl právní poradenství společnosti Letiště Praha, a. s., při výběru nového provozovatele duty free obchodů na Letišti Václava Havla Praha. V náročném koncesním řízení, v němž rozhodovaly z  50 % nabízená výše nájemného a z 50 % kvalita nabízených služeb, obdrželo Letiště Praha nabídky tří světových lídrů v oblasti bezcelních obchodů – francouzské skupiny Lagardére Travel Retail, švýcarské skupiny Dufry a německé skupiny Heinemann. Vítězem tendru se stala skupina Lagardére Travel Retail, která získá pronájem 24 obchodních jednotek o  celkové rozloze 4 372 m2. Příjmy Letiště Praha, a. s., plynoucí z nájemní smlouvy nastavené na 10 let, dosáhnou až do výše 8 miliard českých korun.

Pro nejvýznamnější mezinárodní letiště v České republice připraví skupina Lagardére Travel Retail moderní design prodejen, který by měl být poprvé představen právě v Praze. Cestující se mohou těšit na lokální produkty, nové exkluzivní značky a celkově širší a kvalitnější nabídku sortimentu, zaměřeného na konkrétní typ zákazníka. Nabídka bude přizpůsobena nejen národnosti cestujícího, ale i jeho věku, potřebám či způsobu cestování.

Přestavba obchodů za provozu začne od ledna 2020, část prostor bude cestujícím znovu k dispozici koncem března 2020. Zmodernizované obchody mají být otevřeny nejpozději do 30. června 2020.

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross