HAVEL & PARTNERS: Cesta na vrchol, krizím navzdory

28. 1. 2021

Zdroj: Estate (leden 2021)

V roce 2021 slaví advokátní kancelář HAVEL & PARTNERS 20 let od svého vzniku. Jak se z malé firmy, kterou založila pětice mladých právníků, stala jednička v právnické branži, která má dnes 2,5 tisíce klientů, nepřetržitě roste a sbírá prestižní ocenění za odbornost a kvalitu služeb, výjimečnou značku i nejžádanějšího zaměstnavatele v oboru?

Základem úspěchu jsou proklientský přístup, komplexní nabídka špičkových právních a daňových poradenských služeb a především schopnost se co nejrychleji přizpůsobit aktuálním potřebám trhu a klientů. „Z právního a daňového pohledu vedeme klienta jeho byznysem a pomáháme mu s jeho dalším rozvojem,“ přibližuje řídící partner kanceláře Jaroslav Havel.

Cesta na vrchol advokacie

Kancelář v roce 2001 založila pětice mladých právníků s cílem vybudovat kancelář se špičkovou úrovní právních služeb a mezinárodním přesahem. Tuto vizi se jim díky mimořádnému úsilí, strategickému vedení kanceláře, ale i odvaze riskovat dařilo postupně naplňovat. Dnes je HAVEL & PARTNERS s 240 právníky a daňovými poradci a celkem 500 spolupracovníky, včetně zaměstnanců spolupracující inkasní agentury Cash Collectors, největší nezávislou právnickou firmou ve střední Evropě. Pobočky má v Praze, Brně, Olomouci, Ostravě a Plzni, ale také na Slovensku v Bratislavě.

Krize jako příležitost

Základem receptu na úspěch jsou přitom nejlepší právníci, efektivní vedení firmy a strategický rozvoj kanceláře. Loňský rok tak dokázala HAVEL & PARTNERS navzdory pandemii koronaviru navázat na předchozí úspěšné roky a uzavřít ho jako vůbec nejúspěšnější v historii kanceláře. Obdobně si ostatně vedla i při finanční krizi v letech 2008-2012, a to i díky tomu, že krize vnímá jako příležitosti.

„Krizi s dopadem do ekonomiky jsme dlouhodobě očekávali a připravovali jsme se na ni s předstihem. Když pak udeřila, byť v jiné podobě, než jsme čekali, měli jsme na co navázat a mohli se díky tomu okamžitě soustředit na naše klienty,“ vysvětluje řídící partner Jaroslav Havel a dodává, „snažíme se uplatňovat maximálně proaktivní přístup. Soustředíme se na klienta a jeho podnikání a intenzivně s ním pracujeme tak, aby získal náskok před ostatními.“ I díky tomuto přístupu kancelář od jejího založení každoročně roste obratově, personálně i kvalitou a rozsahem služeb.

Kanceláři se přitom daří nejen z hlediska hospodářských výsledků, obdržela také řadu významných ocenění v oboru. Opakovaně vítězí v prestižní soutěži Právnická firma roku, dle celkového součtu všech nominaci a titulů v rámci dosavadních ročníků této soutěže je nejúspěšnější kanceláří s nejkomplexnějšími službami v České republice i na Slovensku. Nejlepší advokátní kanceláří v ČR byla HAVEL & PARTNERS v roce 2020 také podle nejprestižnějšího globálního ocenění Chambers Europe Awards. Opakovaně též získává ocenění Czech Business Superbrands za výjimečnou značku a je též nejžádanějším zaměstnavatelem ve svém oboru.

Komplexní právní a daňové poradenství

Kromě zaměření na klienta je obrovskou devizou kanceláře i rozsáhlé portfolio služeb odpovídající nejvyšším mezinárodním standardům právnické profese. HAVEL & PARTNERS nabízí poradenství ve všech právních oborech a podnikatelských odvětvích. Vlajkovou lodí jsou přitom služby při nákupech, prodejích či fúzování firem z nejrůznějších odvětví. Portfolio ale zahrnuje i poradenství v oblasti financování, daní a dalších oblastech. 

Za dvacet let existence si tak HAVEL & PARTNERS vybudovala jednu z nejstabilnějších klientských základen na trhu v celé střední Evropě. Služby poskytuje celkem 2500 klientům z řad nejvýznamnějších domácích i zahraničních firem a státních institucí. Mezi stálou klientelu patří také významní čeští i slovenští podnikatelé.

Privátní klientela v péči špičkových právníků

Vztah s těmito klienty staví HAVEL & PARTNERS na budování dlouhodobého strategického partnerství. Právě proto se prominentní klientele, včetně cca třetiny nejbohatších Čechů a Slová­ků, věnuje specializovaný tým, který kancelář vytvořila jako vůbec první na trhu už před 13 lety. S počtem více než 25 převážně seniorních právníků a dalších 12 daňových odborníků je největší takto zaměřenou poradenskou skupinou ve střední Evropě.

„Známe své klienty a sledujeme jejich podnikání, rodinné či majetkové vztahy a poměry. Víme, jaké jsou jejich vize a cíle. Díky tomu můžeme reagovat na jejich požadavky okamžitě podle aktuální situace,“ říká Jaroslav Havel.

Kancelář radí majitelům či představitelům firem a jejich rodinám v otázkách správy a dlouhodobé ochrany jejich osobního a podnikatelského majetku, ale také ohledně zahraničních investicí nebo daní. V uplynulých deseti letech kancelář realizovala několik stovek rodinných holdingů a struktur držby, desítky trustů a svěřenských fondů. Soustředí se i na komplikovaná dědická řízení, rodinné právo a v neposlední řadě též na otázku nástupnictví.

Odborníci na nemovitosti

Komplexní poradenské služby poskytuje HAVEL & PARTNERS i v oblasti nemovitostí a stavebního práva, přičemž jejich další rozvoj patří mezi hlavní priority kanceláře. Tým 30 zkušených právníků, včetně 6 partnerů, disponuje rozsáhlým know-how. Městům, architektům, projektantům, stavebním firmám, developerům, investorům, fondům i asset manažerům dokážou poradit ve všech oblastech oboru, od legislativy (kancelář se podílí například na nových stavebních předpisech), přípravy a plánování staveb, přes jejich financování a realizaci, až po efektivní správu a ochranu již realizovaných nemovitostních investic.

Advokátní kancelář HAVEL & PARTNERS se už od počátku koronavirové krize také aktivně zapojuje do řešení negativních důsledků pandemie na právní vztahy k nemovitostem. Specializovaný tým je díky široké specializaci a maximální časové flexibilitě připraven nabídnout klientům okamžitou pomoc.

Klíčové kontakty

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross