Daňový tým HAVEL & PARTNERS úspěšně dovedl indickou společnost k získání investiční pobídky

Car Loan Saving Trade Finance Concepts Small
20. 5. 2024

Odborníci z advokátní kanceláře HAVEL & PARTNERS pod vedením daňového partnera Davida Krcha a daňové manažerky Kamily Chládkové zajišťovali pro svého klienta, indickou společnost, komplexní podporu a procedurální vedení při zpracování žádosti o udělení investiční pobídky. Na konci listopadu 2023 tuto investiční pobídku jako jednu z pouhých 4 schválených odsouhlasila vláda a nyní společnost obdržela konečné rozhodnutí.

Indická společnost je špičkovým výrobcem automobilového osvětlení a v Ostravě plánuje vybudovat mimořádně technicky vybavené technologické centrum pro vývoj osvětlovací a jiné techniky pro motorová vozidla. Nabízí širokou škálu kompletních systémů a světelných řešení.

Daňový partner HAVEL & PARTNERS David Krch k úspěchu říká: „V současnosti je mimořádně složité investiční pobídku získat. I při splnění všech podmínek měla do konce roku rozhodující slovo vždy vláda a ta schvaluje projekty po jednotkách. Dokud pobídky nepodléhaly tomuto režimu, ročně je získávaly desítky investorů. Klientovi jsme v tomto komplikovaném procesu asistovali s celkovou přípravou projektu, včetně související dokumentace a komunikace s relevantními orgány.“

Proces schvalování investičních pobídek by měl být nicméně od letošního roku jednodušší. Poslanecká sněmovna schválila novelu zákona o investičních pobídkách, která ruší povinnost předkládat vládě k projednání každou žádost. Rozhodovací pravomoc se vrací do rukou ministerstva průmyslu a obchodu, jež bude pobídky udělovat na základě stanovisek dotčených ministerstev, což by mělo celý proces značně zrychlit. Vláda se bude nadále zabývat pouze žádostmi týkajícími se strategických investic. Novela je účinná od ledna 2024.

Právní specializace

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross