Tým HAVEL & PARTNERS poskytl poradenství majiteli KLEIN automotive

8. 12. 2021

Advokátní kancelář HAVEL & PARTNERS pro klienta zajišťovala prodej 100% majetkové účasti na společnosti KLEIN automotive. Firmu, která měla dosud české vlastníky prostřednictvím investičního fondu K-Invest, nově přebírá globální společnost MAGNA Automotive Europe. Akvizice je největší letošní investicí v oboru.

Klientovi poskytl při prodeji komplexní transakční poradenství specializovaný M&A tým kanceláře ve složení partner Václav Audes, vedoucí advokátka Silvie Király a právní asistent Filip Pavlík.

Česká firma KLEIN automotive s výrobním závodem ve Štítech se specializuje na výrobu a dodávky karoserií a dalších automobilových součástek, zaměstnává asi 500 lidí. Původem kanadská skupina MAGNA je pak jedním z největších světových dodavatelů v oblasti automobilového průmyslu. Zaměřuje se na výrobu a dodávky automobilových systémů, sestav, modulů a součástek pro výrobce originálních dílů pro osobní a lehká užitková vozidla. Ve 28 zemích po celém světě má celkem 347 výrobních provozů a 87 vývojových, inženýrských a prodejních center. Zaměstnává téměř 160 tisíc lidí.

Spojení MAGNA Automotive Europe a KLEIN automotive podléhalo také schválení Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Ten již ve zjednodušeném řízení transakci schválil.

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross