Zastupování americké společnosti pro registraci domén GoDaddy Inc. ve sporu o odstranění obsahu z internetu

19. 6. 2023

Advokátní kancelář HAVEL & PARTNERS v soudním sporu úspěšně zastupovala americkou společnost GoDaddy Inc., spadající do jedné z největších celosvětových platforem poskytujících registraci internetových domén. Společnost GoDaddy Inc. žaloval vlivný podnikatel s konexemi na Rusko a dožadoval se odstranění investigativních internetových článků. Zároveň požadoval finanční kompenzaci.  

Specializovaný tým pro oblast soudních sporů, v čele s partnerem Janem Šturmem a advokáty Janem Králíčkem a Daliborem Slavíkem, u soudů v České republice při zastupování GoDaddy Inc. argumentoval mimo jiné tím, že klient nemohl přímo zasáhnout do obsahu webových stránek a zde umístěných článků. Tento argument zároveň podpořil i znalecký posudek z oboru kybernetiky a výpočetní techniky. Dále tým argumentoval svobodou slova a významem novinářské práce v demokratické společnosti. Soudy nakonec žalobu proti americké společnosti GoDaddy Inc. v celém rozsahu zamítly.

„Tato soudní kauza byla unikátní svou technickou složitostí, kde bylo nutné rozklíčovat a soudům doložit, jaké subjekty se podílí na fungování internetu, resp. konkrétních stránek, a kdo má vůbec možnost do internetových stránek zasáhnout. Rozhodnutí soudu v této věci má povahu určitého precedentu, protože vymezuje odpovědnost registrátorů domén a odvozeně do jisté míry i poskytovatelů webhostingu za obsah na internetu. Vážíme si toho, jak se soudy odpovědně a pečlivě k této zásadní problematice postavily a věříme, že rozhodnutí přispěje ke kultivaci právního prostředí v ČR,“ vysvětluje partner Jan Šturm.

Skupina GoDaddy má v současné době více jak 21 milionů zákazníků po celém světě a spravuje více jak 84 milionů doménových jmen. Zaměstnává zhruba 7 tisíc zaměstnanců.

Právní specializace

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross