Úspěšná firma musí držet krok s inovacemi

2. 5. 2023

Zdroj: Ekontech.cz

Advokátní kancelář HAVEL & PARTNERS je největší česko-slovenská advokátní kancelář s mezinárodním dosahem. Aby si svoji jedinečnou pozici udržela, musí nejen nabízet špičkové právní služby, ale také sledovat vývoj technologií a implementovat je do svých procesů pro zefektivnění práce. S růstem a rozvojem kanceláře i jejích služeb se stále častěji v oblasti inovací inspiruje i mimo advokacii, ať už u prestižních zahraničních privátních bank, nebo progresivních technologických firem. Nejen o tom jsme si povídali s Danielem Soukupem, HR ředitelem ředitelem v HAVEL & PARTNERS.

Patříte mezi top zaměstnavatele (nejen) minulého roku. Čím to je?

Myslím, že míříme správně na všechny aspekty, které zaměstnance činí spokojeným. Vnímáme, že nejdůležitější jsou pro naše lidi reputace a stabilita společnosti, příležitost kariérně u nás růst, možnost vysoké míry specializace, ale je to samozřejmě i práce pro zajímavé klienty a pochopitelně taky to, jak se v týmu cítí.

Právníci u nás pracují na významných projektech. Čeká je spolupráce s klienty, mezi které patří 150 největších světových společností podle Fortune 500, téměř 50 společností z Czech Top 100, ale také nejvýznamnější čeští i slovenští podnikatelé, investoři a majitelé či manažeři firem a také třetina nejbohatších Čechů a Slováků. Obrovskou výhodou je právě naše komplexnost a unikátní know-how, kdy jsme schopni klientům v rámci jedné kanceláře zajistit veškeré služby, které potřebují.


Jaký je vztah mezi technologiemi a právnickou profesí? Využíváte moderní technologie pro zlepšení svých služeb?

Dnes je každý podnikatelský obor ovlivněný technologiemi a digitalizací. Firma, která chce být úspěšná, musí držet krok s novinkami a nebát se inovací. Firmy potřebují bezpečně podle práva nastavit uvnitř společnosti jednotlivé procesy digitalizace, včetně přechodu na digitální dokumenty a využívání elektronických podpisů. V tom jdeme příkladem i my. V posledním roce jsme v HAVEL & PARTNERS přešli například na elektronické podepisování pracovněprávních dokumentů a mimo jiné zavádíme také elektronické vizitky.

Jsme jednou z technologicky nejvyspělejších advokátních kanceláří ve střední Evropě. Technologie sami využíváme i pro zefektivnění práce, máme například sofistikovaný CRM systém připravený přímo nám na míru, využíváme i systém SingleCase, což nám umožňuje maximální kapacitu věnovat přímo klientovi. Inovativně přistupujeme i ke službám pro klienty, ať už je to například digitální notář Certoo nebo aplikace, kterou kolegové vytvořili pro automatickou tvorbu právních dokumentů z oblasti korporátního práva. Máme i nový blog, kde pravidelně informujeme o novinkách nejen z právního, ale i technologického světa.


Jaké jsou největší přínosy a výhody práce v advokátní kanceláři a jak se vám daří zaujmout a udržet nejlepší talenty na trhu práce?

Za více než dvacet let na trhu jsme získali jedinečné penzum odborných znalostí, unikátní síť kontaktů, a především manažerské a byznysové zkušenosti a dovednosti, které se snažíme neustále předávat dál. Kolegové mohou pod vedením seniorních kolegů čerpat unikátní know-how a i díky tomu mají v našem systému vedle odborného růstu možnost se také rychle kariérně posunout.

Máme propracovaný systém vzdělávání, hodnocení, otevřenou firemní kulturu, transparentní výkaznictví a odměňování. Každý tedy vidí, kam se může posunout a jaký je jeho přínos pro firmu. Drtivá většina našich partnerů (včetně společníků) dorostla do této pozice na základě interního povýšení, tedy postupným kariérním růstem, a to i ze studentských pozic. Kolegové s vysokým nasazením tak mohou dorůst do pozice partnerů třeba i po šesti a půl letech, v klasickém modelu je to devět a půl roku. Skutečně schopní lidé mají u nás tedy mimořádnou perspektivu.


Skutečně schopní lidé mají u nás mimořádnou perspektivu.
-------------

Daniel Soukup

Vystudoval bankovní management na Bankovním institutu vysoké škole Praha, dlouhodobě se věnoval oblasti HR v několika velkých firmách. Od roku 2015 pracuje jako HR ředitel v advokátní kanceláři HAVEL & PARTNERS.

Klíčové kontakty

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross