Mgr. Veronika Bočanová

Senior advokátka
CV
Projekty
Ocenění a média
E-mail
veronika.bocanova@havelpartners.cz
Právní specializace

Veronika Bočanová se specializuje na oblast rodinného a pracovního práva.

V oblasti rodinného práva se zaměřuje především na právní poradenství týkající se úpravy poměrů k nezletilým dětem, jako je nastavení podmínek péče o děti, styku s dětmi a otázkám výživného. Věnuje se právním aspektům manželství včetně jeho zániku, manželskému majetkovému právu, problematice rodičovské odpovědnosti a civilně procesní problematice rodinného práva, zejména řešení sporných situací v souvislosti s rozpadem vztahů.

V oblasti pracovního práva má dlouholeté zkušenosti s přípravou pracovně právní dokumentace a nastavováním obsahu pracovněprávních vztahů jak z pohledu zaměstnavatele, tak i zaměstnance. Řešila celou škálu pracovněprávní problematiky, jako jsou individuální pracovněprávní vztahy (vznik, změny, zánik pracovních poměrů, práva a povinnosti strany pracovního poměru, pracovní doby, disciplinární řízení apod.) a zastoupení zaměstnavatelů i zaměstnanců v soudních a správních řízeních s pracovněprávními aspekty. Má zkušenosti s řešením problematiky souběhu výkonu funkcí či pracovních úrazů a nemocí z povolání, různých otázek odměňování, nebo např. nastavení home office.

Před příchodem do naší advokátní kanceláře působila v průběhu dvaceti let ve dvou českých advokátních kancelářích, kde se vedle své hlavní specializace věnovala také problematice školského práva, správnímu právu v enviromentální oblasti (nakládání s odpady) a civilnímu procesnímu právu při řešení komplikovaných soudních sporů ve všech fázích soudního řízení v různých oblastech podnikatelských aktivit.

Členství v profesních sdruženích

Česká advokátní komora
Czech Employment Lawyers Association
Unie rodinných advokátů

Jazyky
český, anglický
Vzdělání
  • Univerzita Karlova, Právnická fakulta, Praha (2001), titul Mgr.
Články - Rubriky
Nástupem tří nových seniorních advokátek posílily poradenské skupiny HAVEL & PARTNERS hned ve třech oborech práva a podnikání. Do týmu specializovaného na rodinné a pracovní právo nastoupila senior advokátka Veronika Bočanová. V rámci odborného týmu pro oblast obchodního práva se zapojila senior advokátka Irena Munzarová. A tým HAVEL & PARTNERS pro oblast veřejného sektoru doplnila […]
Zdroj: iLuxus.cz Rozvod je sám o sobě emocionálně náročným zážitkem, natož když dojde na majetkové vypořádání. Senior advokátka a odbornice na rodinné právo Veronika Bočanová z advokátní kanceláře HAVEL & PARTNERS navíc upozorňuje, že v praxi často naráží na omyly a mýty týkající se společného jmění manželů, které mohou majetkové vypořádání a zvládnutí celé rozvodové […]

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

Copyright © 2023 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross