Mgr. Martin Vlk

Counsel
CV
Projekty
Ocenění a média
E-mail
martin.vlk@havelpartners.cz
Právní specializace
Podnikatelské obory

Martin Vlk se specializuje na fúze a akvizice, nemovitostní právo a smluvní právo.

V oblasti nemovitostí se zaměřuje na poradenství při prodeji a koupi společností a nemovitostí, vytváření společných podniků a dále na smluvní vztahy související s provozováním, správou a nájmem obchodních center, rezidenčních, kancelářských, průmyslových a logistických celků.

Má rozsáhlé zkušenosti s transakcemi v oblasti fúzí a akvizic v České republice i zahraničí. Jako právní zástupce na straně prodávajících i kupujících poskytuje poradenství v odvětvích zejména strojírenství, energetiky, IT/TMT, obchod se spotřebním zbožím a služby.

Dále se zaměřuje na poskytování právních služeb v oblasti komplexních obchodních smluv a rizikových obchodních transakcí. Před příchodem do HAVEL & PARTNERS v roce 2021 spolupracoval s předními právními firmami včetně Deloitte Legal a CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang v Praze, Londýně a Bukurešti. Působil rovněž na stáži jako podnikový právník v Českých Radiokomunikacích a jako právník v české sekci u Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku. 

Členství v profesních sdruženích

Česká advokátní komora
The Law Society for England and Wales

Jazyky
český, anglický
Vzdělání
  • Univerzita Karlova, Právnická fakulta, Praha (2010), titul Mgr. The University of Law, LPC, Londýn (2012-2013)
  • prodej projektů rezidenčních komplexů v České republice
  • nákup a prodej solárních elektráren v České republice
  • právní poradenství související s akvizicí jednoho z největších kancelářských komplexů v České republice
  • prodej významného evropského výrobce brzdových systémů a komponentů pro kolejová vozidla
  • právní poradenství při řešení sporů mezi společníky a přenastavení vzájemných práv a povinností
  • prodej společnosti z ICT odvětví významné evropské online herní skupině (transakce řízená právem Anglie a Walesu)
  • právní podpora při koupi hutnického a strojírenského komplexu a souvisejícím financování v objemu c. 400 milionů EUR (transakce řízená právem Anglie a Walesu)
  • právní poradenství bance v jihovýchodní Evropě při outsourcováni všech ICT služeb ve čtyřech zemích mezinárodnímu poskytovateli digitálních služeb
  • právní poradenství související s postoupením přes 100 tisíc pohledávek za společnostmi i soukromými dlužníky skupině mezinárodních investorů (Rumunsko)
Články - Rubriky
Do týmu největší česko-slovenské advokátní kanceláře HAVEL & PARTNERS se zapojili dva zkušení právníci na pozicích counsel. Tým zaměřený na oblast nemovitostí a stavebnictví rozšířil Martin Vlk, který má dlouholetou praxi s nemovitostními transakcemi a navazuje na svoje mezinárodní zkušenosti z oblasti fúzí a akvizic. Do poradenské skupiny specializované na soudní spory a arbitráže nastoupil […]

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross