Tržby HAVEL & PARTNERS v roce 2022 překročily miliardu

1. 3. 2023

Tržby za prodej právních a daňových služeb HAVEL & PARTNERS, největší nezávislé právnické firmy ve střední Evropě, v roce 2022 činily 1 058 mil. Kč. Celkový obrat kanceláře meziročně rostl o více než 11 %. V rámci českých kanceláří odpovídal meziroční nárůst obratu necelým 10 %, u slovenské kanceláře pak 17 %. Výrazného růstu dosáhla zejména oblast daňových služeb, kde obrat narostl o 53 %. Obrat celé skupiny, která zahrnuje také inkasní agenturu Cash Collectors a specializované služby daňového poradenství, přesáhl 1 250 mil. Kč.

„Naše kancelář roste obratově i personálně nepřetržitě od svého vzniku v roce 2001. Obratově jsme v roce 2022 rostli opět dvouciferně, tržby překročily hranici 1 mld. Kč a rostl i počet našich klientů, kterých je aktuálně více než 3000,” říká řídící partner kanceláře Jaroslav Havel.

K navýšení obratu kanceláře v loňském roce pozitivně přispěla zejména skupina specializovaná na oblast daní, která výrazně rostla nejen obratově, ale také personálně. Rostoucí trend ekonomických výsledků podpořilo i poradenství v oblastech venture kapitálu či technologického práva, což jsou obory, které v posledních letech zaznamenávají rekordní investice. Velmi žádané byly v loňském roce i služby pro privátní klienty zaměřené na správu a ochranu majetku. A rostly rovněž skupiny, které se věnují nemovitostnímu právu, restrukturalizacím a insolvencím či soudním sporům.

Ačkoli obratově kancelář v roce 2022 rostla, došlo v porovnání s rokem 2021 k mírnému poklesu zisku o cca 5 %. „Důvodem poklesu zisku je zejména růst personálních a investičních nákladů. V loňském roce jsme v souvislosti s inflací navyšovali odměny, a především zásadně rozšiřovali tým, který tak s počtem 320 právníků a daňových poradců upevnil pozici nejsilnějšího týmu na českém a slovenském advokátním trhu. Navyšovali jsme rovněž náklady na investice do dalšího rozvoje kanceláře, ať už do nových technologií nebo například do rozšiřování prostor,“ doplňuje Jaroslav Havel.

O kvalitě poskytovaných služeb, které přispívají ke kontinuálnímu hospodářskému růstu HAVEL & PARTNERS, svědčí i domácí a mezinárodních ocenění, jež kancelář v roce 2022 získala. V soutěži Právnická firma roku v České republice HAVEL & PARTNERS potřetí v řadě obdržela hlavní ocenění pro domácí kancelář a stejně tak i cenu za nejlepší klientské služby. Jako nejlepší česká advokátní kancelář byla vyhlášena potřetí v řadě i v prestižním globálním žebříčku Chambers Europe Awards. Ve slovenské soutěži Právnická firma roku pak získala hlavní cenu v kategorii mezinárodní advokátní kancelář a zároveň se stejně jako v předchozích dvou letech stala znovu klientsky nejoblíbenější kanceláří na Slovensku

Klíčové kontakty

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross