Tržby HAVEL & PARTNERS opět dvouciferně rostou

24. 7. 2023

Za první pololetí roku 2023 zaznamenala největší česko-slovenská advokátní kancelář HAVEL & PARTNERS dvouciferný růst výnosů za čisté právní a daňové služby, které se zvýšily meziročně o 12 %. Vynikajících hospodářských výsledků dosáhla zejména slovenská kancelář.

Tržby HAVEL & PARTNERS za právní a daňové poradenství za prvních šest měsíců roku 2023 činily 502 mil. Kč. Ve srovnání s výsledky za první pololetí roku 2022 tak výnosy meziročně vzrostly o 12 %. Pozitivní vývoj hospodářských výsledků podpořila jak česká, tak slovenská kancelář, která hlásí růst výnosů dokonce o více než 20 %. Tržby celé skupiny přesáhly v prvním pololetí 600 mil. Kč.

„Cílenou strategií a adaptací na aktuální potřeby klientů jsme v prvním pololetí roku 2023 úspěšně reagovali na dynamickou situaci na trhu, zároveň se postupně oživuje ekonomická aktivita. V první polovině roku 2023 jsme tak zaznamenali celkově pozitivní trend s dobrou mírou růstu, což se projevilo i na tržbách. V porovnání s rokem 2022 se zvýšila poptávka po právních službách, zejména v oblastech technologií, venture kapitálu, digitalizace, daňovém poradenství a dalších oblastech. Zároveň kontinuálně nabízíme klientům i právní poradenství v situacích, kdy se stále vyrovnávají s následky událostí posledních dvou let, zejména s důsledky konfliktu na Ukrajině, vysokou inflací či vysokými úrokovými sazbami, a náš tým jim nabízí pomoc s efektivním řešením,“ říká k situaci na trhu řídící partner Jaroslav Havel

Ekonomický růst kanceláře podpořily služby zejména v oblasti veřejného sektoru, restrukturalizací a insolvencí, litigační praxe a také poradenství v oblasti technologií a práva komerčního sektoru. Zájem byl i o služby daňového právního poradenství, výnosy z této oblasti se meziročně zvýšily o 24 %.

Kancelář HAVEL & PARTNERS ekonomicky nepřetržitě roste již od založení firmy v roce 2001. Dlouhodobě nabízí špičkové a komplexní právní i daňové služby a poradenství předním českým, slovenským i mezinárodním společnostem a českým a slovenským podnikatelům. Aktuálně má více než 3000 klientů a poskytuje právní služby ve všech oblastech práva a podnikání.

Klíčové kontakty

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross