Sborník vybrané judikatury související s financováním – první vydání

28. 7. 2023

Autoři: Filip Čabart, Jan Topinka, Tomáš Mach

Plně si uvědomujeme, že orientovat se v právním světě je čím dál tím složitější. Rozhodli jsme se proto zpracovat publikaci, která Vám v tomto ohledu bude užitečným pomocníkem. V předkládaném sborníku naleznete vybraná soudní rozhodnutí relevantní zejména pro praxi úvěrového financování.

V rámci prvního vydání sborníku jsme vybrali jednak rozhodnutí, která mají praktický dopad na otázky související s financováním, ale také rozhodnutí, která mění předchozí výklad právních norem. Naším záměrem nebylo vybrat pouze nejnovější rozhodnutí, nýbrž obecně rozhodnutí, která jsou pro řešení daných právních otázek zásadní a plně aplikovatelná. Každodenní praxe je v mnohém založena na roky ustálených standardech a dokumentech často vycházejících ze zahraniční právní úpravy. Mohla by tak svádět k pozapomnění faktu, že i tyto zavedené koncepty a konkrétní právní vztahy na nich postavené podléhají právě výkladu českých soudů.

Do výběru jsme vedle rozhodnutí Nejvyššího soudu zahrnuli také některá významná rozhodnutí Ústavního soudu a Soudního dvora Evropské Unie. V předkládaném sborníku tak naleznete celkem 15 rozhodnutí systematicky roztříděných do tří tematických okruhů:

1) Smluvní závazkové vztahy

2) Zajištění a utvrzení dluhu

3) Vybrané obchodně-právní otázky související s finančními transakcemi.

Každé rozhodnutí je zpracováno tak, aby k němu byl poskytnut stručný popis skutkového děje, následován vybranou a upravenou právní větou a našim komentářem, který má především za úkol poskytnout Vám širší kontext daného rozhodnutí.

Přejeme Vám příjemné čtení.

Právní specializace

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross