Právní poradenství pro HP Tronic a NAY v řízeních před soutěžními úřady v Česku a na Slovensku

Household Appliances Realistic Composition
4. 6. 2024

Soutěžněprávní tým HAVEL & PARTNERS úspěšně zastupoval skupiny HP Tronic a NAY v řízeních před českým Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže a slovenským Protimonopolným úradom o povolení jejich spojení.

Udělení souhlasů v obou řízeních před antimonopolními úřady obou zemí bylo nezbytnou podmínkou pro úspěšnou realizaci plánovaného spojení obou skupin do společného holdingu.

Tým právníků v obou řízeních vedl partner kanceláře Robert Neruda a jeho členy byli i Roman Světnický, Dušan Valent, Robert Nersesjan a Monika Juriková. Česko-slovenský soutěžněprávní tým HAVEL & PARTNERS patří mezi největší v CEE regionu. Jako celek (i jeho členové individuálně) je pravidelně oceňován v předních světových právních ratinzích i tuzemské a slovenské soutěži Právnická firma roku.

HP Tronic i NAY jsou předními multikanálovými maloobchodníky v oblasti spotřební elektroniky s více než 25letou historií v České republice a na Slovensku, provozující sítě prodejen DATART, ETA, Electro World a NAY. Spojením dojde ke sjednocení prodejen v České republice pod značkou DATART a na Slovensku pod značkou NAY.

M&A tým HAVEL & PARTNERS poskytoval právní poradenství společnosti HP Tronic také z hlediska korporátní stránky transakce, a to včetně předchozího kroku, kterým byl odkup čtvrtinového podílu od lucemburského fondu Genesis Private Equity Fund III.

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross