Právní poradenství pro rodinnou firmu HELUZ při koupi výrobce izolačních skel

29. 7. 2021

Odborný M&A tým advokátní kanceláře HAVEL & PARTNERS poskytoval komplexní právní poradenství společnosti HELUZ, jedné z největších rodinných firem v Česku, při koupi výrobce izolačních skel IZOS.

Jako právní poradci kupujícího měli transakci za advokátní kancelář HAVEL & PARTNERS na starosti partner kanceláře Jan Koval, vedoucí advokátka Silvie Király a koncipient Michal Vik. Ti zajišťovali pro firmu HELUZ komplexní právní M&A služby včetně due diligence.

Společnost HELUZ se řadí mezi největší výrobce zdicích systémů v České republice. Firma dodává stavební systémy na český i slovenský trh, ale také do Německa, Rakouska, Polska a Maďarska.  Svými špičkovými výrobky navazuje na rodinnou tradici, která se datuje až do roku 1876. Tu sice přerušil komunistický režim, ale po sametové revoluci potomci zakladatelů získali společnost zpět a firma se úspěšně rozrůstala. V současnosti má výrobní závody v Dolním Bukovsku, Hevlíně a Libochovicích. A své aktivity dál rozšiřuje nejen v oblasti stavebnictví ale i mimo tento obor.

Firma IZOS vznikla v roce 1992 a v současnosti je největším specializovaným výrobcem izolačních skel v České republice. Ta vyrábí v Plzni, Žatci a Sudoměřicích a denně jich vyprodukuje kolem 7,5 tisíce kusů. Dodává skla pro kvalitní plastová, dřevěná a hliníková okna a v současné době rozšiřuje výrobu také pro fasádní panely.

Transakce podléhá ještě schválení Úřadu pro hospodářskou soutěž. Po odsouhlasení úřadem vznikne společnost HELUZ IZOS. Hodnotu transakce se rozhodly strany nezveřejňovat.

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross