Právní poradenství pro farmaceutickou společnost Roche při úspěšném řešení doménového sporu

9. 6. 2022

Tým odborníků z HAVEL & PARTNERS pomohl společnosti Roche, přednímu nadnárodnímu výrobci specializovaných léčivých přípravků, vyhrát spor o české doménové jméno s názvem jednoho z těchto léčivých přípravků. Na základě rozhodnutí Rozhodčího soudu při HK ČR a AK ČR v rámci ADR řízení následně došlo k bezúplatnému převedení doménového jména na společnost Roche.

Při registraci nového léčivého přípravku společnost Roche zjistila, že požadované české doménové jméno již registroval někdo jiný. Tato registrace proběhla v den, kdy společnost Roche veřejně oznámila jméno nového léčivého přípravku. Jednalo se tedy o ukázkový případ takzvaného cybersquattingu, což je záměrná registrace doménového jména na úkor jiné obchodní značky. Držitel doménového jména totiž po společnosti Roche požadoval za jeho převedení několik milionů korun.

Odborníci na technologické právo – partner Ivan Rámeš, advokát Tomáš Chmelka a koncipient Matěj Kurtin – zajistili pro Roche úspěšné vyřešení celého sporu včetně výzvy k bezúplatnému převodu doménového jména, vedení jednání s držitelem doménového jména a přípravy a vedení ADR řízení, které skončilo bezúplatným převedením doménového jména na společnost Roche.

Roche je celosvětovým průkopníkem v oblasti léčiv a diagnostiky a zaměřuje se na produkci specializovaných léčivých přípravků pro oblasti onkologie, imunologie, infekčních onemocnění, oftalmologie a onemocnění centrálního nervového systému. Skupina Roche se sídlem v Basileji ve Švýcarsku působí ve více než 100 zemích světa.

Právní specializace

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross