Poradenství SpaceLab EU SE při spojení s Výzkumným a zkušebním leteckým ústavem ohledně vývoje revolučního pohonu pro družice

4. 12. 2018

Advokátní kancelář HAVEL & PARTNERS poskytla komplexní právní poradenství společnosti SpaceLab EU SE, stoprocentně vlastněné londýnským investičním fondem hDock42. Poradenství se týkalo nastavení spolupráce s Výzkumným a zkušebním leteckým ústavem (VZLÚ) při vývoji zcela unikátního iontového motoru, který má umožnit satelitům obíhat Zemi níže než dnes a prakticky bez paliva.

Právní poradenství při tomto ambiciózním joint venture projektu zahrnovalo jednak založení nové společnosti SpaceLab EU pro účely spolupráce a ochrany budoucího produktu a práv průmyslového vlastnictví, a dále komplexní nastavení pravidel pro společný vývoj, užívání, oceňování a nakládání s IP právy.

Na transakci se podílely právní týmy HAVEL & PARTNERS se zaměřením na oblasti M&A a právo duševního vlastnictví (IP) pod vedením Jana Kovala (partner pro oblast M&A), Ivana Rámeše (partner pro oblast IP), senior advokáta Tomáše Navrátila (M&A) a advokáta Radka Riedla (IP).

Bližší informace ke společnému projektu SpaceLab EU SE a VZLÚ jsou k dispozici zde nebo zde.    

Klíčové kontakty

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross