Komplexní poradenství investiční skupině SEBRE při koupi podílu na platformě Sousedé.cz

30. 3. 2021

Advokátní kancelář HAVEL & PARTNERS poskytla komplexní M&A poradenství investiční skupině SEBRE, která spolu s Jaroslavem Havlem a výkonným ředitelem SEBRE Janem Kubíčkem koupila 50% podíl na společnosti SousedeCZ, jež provozuje online platformu pro digitální komunikaci společenství vlastníků v bytových domech.

Transakci poradensky zajištoval tým HAVEL & PARTNERS ve složení – partner kanceláře Jan Koval, vedoucí advokátka Silvie Király a advokát Josef Bouchal.

Investiční skupina SEBRE, která byla založena v roce 2013 a která převážně působí v České republice a v zemích bývalé Jugoslávie v oblastech developmentu a stavebnictví, gastronomie či interiérového vybavení a golfu, rozšířila investicí do projektu Sousedé.cz své dosavadní působení v oblasti technologických a digitálních start-upů.

Platforma Sousedé.cz nabízí nejrozšířenější online systém pro komunikaci a spolupráci v bytových domech. Prostřednictvím platformy, která umožňuje jednoduchou správu majetku a propojení komunikace mezi majiteli bytů, výborem a správcem domu, vytváří aktivní komunitu vlastníků. Kromě desktopového řešení nabízí i mobilní aplikaci. Službu již dnes využívá více než 2 046 registrovaných SVJ nebo bytových družstev.

„Jsme rádi, že jsme pro náš projekt získali takto zkušené a významné investory. Sousedé fungují na trhu již od roku 2003, s příchodem nových investorů dostaly vize o disrupci služeb kolem bydlení potřebnou dynamiku. Naší výhodou je, že se díváme na poskytování těchto služeb zákaznickýma očima. Využíváme navíc zkušeností a mezinárodních standardů z jiných oborů,“ říkají zakladatelé platformy a akcionáři společnosti Tomáš Holomoucký s Tomášem Síkorou, kteří si ponechali zbývající 50% podíl.  

Platforma se díky investici zaměří v následujícím období na další rozvoj projektu, zejména na vývoj chytrých aplikací a funkcionalit pro správu bytových domů, na integraci zákaznických portálů nebo na marketing digitalizovaných služeb odvětví, které prochází transformací. 

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross