HAVEL & PARTNERS poskytla právní poradenství fondu Lighthouse Ventures při prodeji portfoliové společnosti PEKAT VISION

31. 3. 2022

M&A tým advokátní kanceláře HAVEL & PARTNERS pod vedením partnera Václava Audese a senior advokáta Juraje Petra asistoval investičnímu fondu Lighthouse Ventures při prodeji společnosti PEKAT VISION. Kupujícím byla italská společnost Datalogic. Hodnota transakce dosáhla hranice 400 milionů korun.

Prodej společnosti přinesl fondu Lighthouse Ventures významné zhodnocení investice. „PEKAT VISION je první společností, do které jsme investovali, a zároveň i první společností, kterou jsme prodali. Jsme velmi spokojeni, že se investorům, již nám důvěřovali, vrátil jejich vklad s osminásobným zhodnocením oproti počáteční hodnotě, a to za méně než tři roky,“ říká k transakci Michal Zálešák, zakladatel a řídící partner Lighthouse Ventures.

Investiční fond Lighthouse Ventures se zaměřuje na technologické firmy s globální vizí. Start-upům poskytuje nejen financování, ale také širokou síť kontaktů a zkušeností mezinárodního týmu partnerů, mentorů a poradců.

Firma PEKAT VISION je brněnský start-up, který vyvinul inovativní software, jenž dokáže u produktů z výrobní linky automaticky detekovat chyby. Za pomoci umělé inteligence rozezná výrobek, který se liší od vzoru. Unikátní technologie pomáhá firmám zlepšovat a automatizovat výrobní proces v různých odvětvích od výroby přes dopravu a logistiku až po maloobchodní prodejny.

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross