Tým HAVEL & PARTNERS pro oblast bankovnictví a financí poskytl právní poradenství při úpisu akcií eMan na burze

2. 9. 2020

Právní tým kanceláře HAVEL & PARTNERS pro oblast bankovnictví pod vedením partnera Jana Topinky poskytl kompletní finanční poradenství při vstupu společnosti eMan a.s. na burzu START. Firma eMan, která patří mezi přední české dodavatele softwaru, nabídla na trhu pražské burzy k prodeji cenné papíry v celkové hodnotě přesahující 45 milionů korun.

Společnost eMan se specializuje na vývoj mobilních a webových aplikací a integrovaných řešení. Zaměřuje se především na vytváření řešení pro automobilový průmysl, sektor bankovnictví a pojišťovnictví, či oblast energetiky. Mezi její klienty patří například Honeywell, Škoda Auto, E.ON nebo ČSOB. Firma působí v České republice, Evropě i severní Americe. Na trhu je už deset let a za tu dobu realizovala více než 200 projektů. V současné době zaměstnává téměř 120 lidí.

V čele speciálního týmu kanceláře HAVEL & PARTNERS, který zajišťoval právní poradenství při vstupu společnosti eMan na burzu, stál partner Jan Topinka, jenž vede v advokátní kanceláři skupinu pro bankovnictví, financování a kapitálové trhy. Součástí týmu byl i partner kanceláře Ondřej Florián. Na poradenství se podíleli i další zkušení právníci specializující se na kapitálové trhy – senior advokátka Monika Čermáková, advokát Martin Stančík a koncipientka Ivona Hladíková.

Úpis akcií společnosti eMan zaznamenal ze strany investorů enormní zájem, na trhu PX Start se tak stal historicky nejúspěšnějším IPO.

Právní specializace

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross