HAVEL & PARTNERS poradensky vedla mezinárodní akvizici v oblasti facility managementu

1. 4. 2021

Advokátní kancelář HAVEL & PARTNERS poskytla jako vedoucí právní poradce komplexní poradenství při významné mezinárodní transakci v oboru facility managementu. Kancelář zastupovala privátní maďarskou skupinu B+N Referencia Zrt. při akvizici aktivit dánské skupiny ISS Facility ve střední a východní Evropě. Díky transakci se maďarská firma stala jedním z nejvýznamnějších poskytovatelů facility managementu v těchto evropských regionech.  

Skupina ISS patří k významným mezinárodním poskytovatelům facility služeb. Se skoro 400 tisíci zaměstnanci nabízí své služby tisícům zákazníků po celém světě.

Akvizice se týkala především dceřiných společností skupiny v České republice, na Slovensku, v Rumunsku a Maďarsku, které mají dohromady 4 000 zaměstnanců a vytvářejí celkový obrat ve výši 70 milionů EUR ročně.

Odborný tým HAVEL & PARTNERS zajišťoval při akvizici pro maďarského investora vedle poradenství v oblasti M&A také koordinaci právní due diligence. Zároveň řídil vyjednávání o komplexní smluvní dokumentaci a poskytl i další související služby včetně soutěžního poradenství. Na transakci se podíleli partner kanceláře Jan Koval spolu s vedoucím advokátem Robertem Porubským a senior advokátem Ivo Skolilem.

Skupina B+N Referencia Zrt. nabízí klientům včetně významných firem a státních institucí úklidové, technické, bezpečnostní či stravovací služby. Za dvě desetiletí se stala v oboru lídrem na maďarském trhu. Firma se dlouhodobě umisťuje také v žebříčku TOP 500 maďarských společností s nejvyššími tržbami. Mezinárodní expanze na další klíčové trhy v regionu střední a východní Evropy je dalším logickým krokem této maďarské firmy. Počet zaměstnanců celé skupiny transakcí přesáhl 10 tisíc.

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross