HAVEL & PARTNERS právním poradcem při investici do logistického fintechu 4Trans

8. 7. 2022

Tým odborníků advokátní kanceláře HAVEL & PARTNERS se účastnil jako právní poradce venture kapitálových fondů Atmos Ventures, Lighthouse Ventures a Tera Ventures investičního kola, ve kterém český logistický fintech 4Trans získal od investorů 18 milionů eur. 4Trans v tomto kole zároveň zaujal i soukromé investory ze Silicon Valley, a míří tak na pozici lídra v oblasti financování podniků v logistice.

4Trans zajišťuje financování malých a středních firem v oboru logistiky, které se často potýkají s nedostatečným přístupem k financím kvůli dlouhé splatnosti faktur. To 4Trans řeší faktoringem, tedy okamžitým proplacením vystavených faktur, ověřením platební morálky odběratelů a nabídkou dalších finančních produktů. Poskytuje tak ekosystém finančních služeb založený na real-time datech. Objem profinancovaných faktur už přesáhl hodnotu 800 milionů korun.

Finance poskytl v tomto investičním kole jako hlavní investor fond Atmos Ventures, který se soustředí na podporu vývoje technologií z oblastí AI a DeepTech pro práci s daty. Dále do 4Trans investoval i Lighthouse Ventures – český fond, který se zaměřuje na rizikový kapitál a akceleraci start-upů, a estonský fond Tera Ventures, jež se specializuje na investice do globálních digitálních start-upů. Všem zmíněným kapitálovým fondům asistovali jako právní poradci odborníci na venture kapitál z HAVEL & PARTNERS – partner Václav Audes, senior advokát Juraj Petro a advokát Jan Krejčí.

4Trans poskytli dále finance i soukromí angel investoři, a to nejen z České republiky a Evropy, ale také zástupci ze Silicon Valley. Dluhovým investorem se v tomto investičním kole stala společnost Advance Global Capital. Prostředky chce 4Trans využít pro další expanzi na zahraniční trhy, posílení týmů, vývoj softwaru a na rozšíření nabídky o další finanční a pojišťovací služby. Start-up chce letos profinancovat miliardu korun v segmentu SME logistiky.

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross