HAVEL & PARTNERS poskytla poradenství společnost BEXITY při prodeji české dceřiné společnosti European Contract Logistics

1. 6. 2020

Advokátní kancelář HAVEL & PARTNERS z pozice subdodavatele společnosti Binder Grösswang poskytla s ohledem na české právní aspekty transakce poradenství společnosti BEXITY GmbH a její holdingové společnosti Mutares SE & Co. při prodeji 100 % podílu české dceřiné společnosti European Contract Logistics (EC Logistics). EC Logistics byla v rámci management buy-out prodána svému jednateli a výkonnému řediteli Romanu Goerojovi. Právní tým pro oblast fúzí a akvizic pod vedením partnera Pavla Němečka tvořili senior advokát Tomáš Navrátil a koncipient Josef Bouchal; záležitosti daňového práva měl v průběhu celého procesu na starosti counsel Josef Žaloudek.

EC Logistics je globálním poskytovatelem mezinárodní silniční, letecké a námořní přepravy. Společnost, která byla založená v roce 1991 se sídlem v Praze, nabízí komplexní služby pro automobilový, high-tech, farmaceutický, chemický a potravinářský průmysl. Společnost Mutares získala tuto společnost v listopadu 2019 v rámci akvizice skupiny BEXITY, která je v oblasti přeshraničních dopravních a logistických služeb lídrem na rakouském trhu. Společnost EC Logistic s 51 zaměstnanci dosáhla v roce 2019 obratu 10 milionů EUR. Hodnotu transakce se obě strany rozhodly nezveřejňovat.

Právní poradenství společnosti BEXITY GmbH s ohledem na aspekty rakouského práva poskytla advokátní kancelář Binder Grösswang, jejíž tým pod vedením partnera Thomase Schirmera a senior advokáta Wolfganga Guggenbergera zodpovídal v rámci prodeje EC Logistics za záležitosti rakouského korporátního a M&A práva; oblast rakouského daňového práva pak zajišťoval senior advokát Clemens Wilfonseder.

Klíčové kontakty

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross