HAVEL & PARTNERS jako první advokátní kancelář z CEE regionu otevírá zastoupení ve Frankfurtu nad Mohanem

Jaroslav Havel, Philip Smitka
2. 5. 2024

HAVEL & PARTNERS, která je s počtem 350 právníků a daňových poradců, 500 spolupracovníky a 6 kancelářemi v Česku a na Slovensku největší právnickou firmou ve střední Evropě, jako první advokátní kancelář ze CEE regionu otevírá 1. května 2024 přímé zastoupení v německém Frankfurtu nad Mohanem. Řízením kanceláře v Německu je pověřen partner Philip Smitka, který má 24leté zkušenosti jako advokát na německém i českém právním trhu.

„Od určité velikosti naší firmy, kdy se tržby skupiny HAVEL & PARTNERS pohybují kolem 60 milionů eur, už jsme viditelným hráčem v rámci celé Evropy. Nyní chceme být blíže zahraničním klientům a mezinárodním kancelářím, které nám doporučují klienty, ale také zahraničním private ekvity a venture kapitálovým fondům, investičním a privátním bankám, family officům či dalším stakeholderům a obchodním partnerům. Proto jsme přistoupili k zásadnímu kroku a rozšířili jsme naše přímé zastoupení o kancelář ve Frankfurtu, který je bránou pro byznys po celém světě,“ komentuje rozšíření kanceláře její řídící partner Jaroslav Havel.

Německou kancelář ve Frankfurtu a její tříčlenný tým vede partner Philip Smitka, který má rozsáhlou 24letou praxi v oblasti práva na německém a českém právním trhu. Jako advokát a posléze partner působil celkem 18 let v jedné z největších německých advokátních kanceláří Noerr, z toho 7 let jako partner v její kanceláři v Praze. Specializuje se na oblast korporátního práva, fúzí a akvizic (včetně nemovitostních transakcí), smluvních vztahů a mezinárodního obchodu a soudních sporů i obchodní a investiční arbitráže. Zaměřuje se rovněž na poradenství klientům v sektoru automotive a informačních technologií.

Vedl také interní šetření a poskytoval poradenství v otázkách souvisejících s dodržováním předpisů v kontextu výrobkového práva a obchodní praxe. Právo studoval na univerzitě v Tübingenu, na univerzitě Deusto v Bilbau či na univerzitě v Kolíně nad Rýnem. Před příchodem do HAVEL & PARTNERS působil více jak 5 let jako partner v americké mezinárodní advokátní kanceláři Squire Patton Boggs ve Stuttgartu.

Vedle Philipa Smitky ve frankfurtské kanceláři působí i další seniorní právník HAVEL & PARTNERS s rozsáhlými zkušenostmi – je jím vedoucí advokát Josef Bouchal, který se specializuje zejména na oblasti fúzí a akvizic, private ekvity, venture kapitál, financování a alternativní fondy.

Úzká spolupráce se zahraničními partnery

Kancelář HAVEL & PARTNERS ve Frankfurtu se zaměřuje na podporu zahraničních klientů směřujících do regionu střední a východní Evropy a zároveň klientů z Česka a Slovenska, kteří chtějí expandovat dále do zahraničí. Tým ve Frankfurtu bude poskytovat poradenství ohledně českých a slovenských právních aspektů korporátních a finančních transakcí s mezinárodním prvkem a dále strategické poradenství pro německý trh a trhy regionu střední Evropy.

Jaroslav Havel doplňuje: „Se zdejšími advokátními kancelářemi si nebudeme konkurovat, chceme naopak prohloubit kooperaci s místními partnery a kancelářemi v Německu. Řada zdejších subjektů, místních i mezinárodních, má zájem se střední a východní Evropou dlouhodobě spolupracovat. Dále máme rostoucí počet českých a slovenských klientů, kteří chtějí v Německu či jinde na Západě aktivně podnikat. Otevřením naší německé kanceláře tedy ještě zlepšíme naši stávající infrastrukturu pro naše klienty a obchodní partnery a umožníme jim lepší spolupráci.“ Tu budou vedle Jaroslava Havla a Philipa Smitky zajišťovat i další partneři kanceláře Robert Nešpůrek, Jan Koval, Martin Peckl, Marek Lošan a spolupráci s klienty na Slovensku bude mít na starosti partner Štěpán Štarha.

Silný tým pro německy hovořící klienty

HAVEL & PARTNERS má k dispozici 25členný tým, včetně 7 partnerů, specializovaný na německy hovořící klienty, který patří k největším v České republice a na Slovensku. Kancelář má cca 500 klientů z německy hovořících zemí. Ke klientům se řadí největší a nejvýznamnější společnosti z německy hovořících zemí, a to ze všech sektorů podnikání. Členové týmu mají dlouholeté pracovní a studijní zkušenosti z Německa či Rakouska, případně působili v předních německých nebo rakouských právních kancelářích v Německu, České republice a na Slovensku.

Kancelář ve Frankfurtu bude rovněž příležitostí pro právníky a právničky kanceláře aspirující na pozici partnera či partnerky absolvovat profesionální stáž v Německu, která jim umožní sbírat zkušenosti v prostředí mezinárodního obchodu, práva a podnikání.

Mezinárodní dosah

Advokátní kancelář HAVEL & PARTNERS, která aktuálně vedle kanceláře ve Frankfurtu přímo působí v Praze, Brně, Bratislavě, Plzni, Olomouci a Ostravě, nabízí klientům nejkomplexnější mezinárodní podporu dostupnou pro české a slovenské advokátní kanceláře a nejvyšší mezinárodní standard kvality poskytovaných služeb, flexibilní, kreativní a obchodně orientovaný přístup k řešení právních záležitostí klientů.

HAVEL & PARTNERS poskytuje právní a daňové poradenství ve 12 jazycích, klientům asistovala ve více než 110 zemích světa. Až 70 % případů obsahuje mezinárodní prvek. Kancelář úzce spolupracuje s předními mezinárodními právnickými firmami v Evropě, Asii, Severní Americe, Africe i Austrálii a její klienti mají díky tomu přístup k mezinárodním i lokálním znalostem a odbornosti prostřednictvím více než 90 tisíc právníků v přibližně 160 zemích světa.

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross