Philip Smitka

Partner a vedoucí zastoupení ve Frankfurtu
CV
Projekty
Ocenění a média
E-mail
philip.smitka@havelpartners.de
Právní specializace
Podnikatelské obory

Philip Smitka je advokátem a partnerem zodpovědným za německou kancelář a zastoupení HAVEL & PARTNERS ve Frankfurtu nad Mohanem. Frankfurtská kancelář poskytuje zázemí klientům a obchodním partnerům ze západní Evropy, jejichž byznys směřuje do regionu střední a východní Evropy a zároveň pro klienty z Česka a Slovenska, kteří chtějí naopak expandovat na západní trhy.  

Philip se specializuje na oblast fúzí a akvizic (včetně nemovitostních transakcí), na oblast smluvních vztahů a mezinárodního obchodu, soudních sporů, dále na obchodní i investiční arbitráže a compliance. Zaměřuje se mimo jiné na poradenství klientům v sektoru automotive a informačních technologií. 

Účastnil se řady transakcí jak na straně kupujících, tak na straně prodávajících, mj. v oblasti automobilového průmyslu a technologií. Vedl řadu interních šetření a poskytoval poradenství v oblasti compliance a v otázkách souvisejících s dodržováním předpisů v kontextu výrobkového práva a obchodní praxe.

V rámci obchodního práva se věnuje především smluvnímu právu, zejména v mezinárodním kontextu, například v oblasti komplexních dlouhodobých dodavatelských smluv.

Philip má navíc rozsáhlou zkušenost jako Coordination Counsel při mezinárodních právních projektech zahrnujících několik jurisdikcí. Například koordinoval poradenství pro významnou německou průmyslovou DAX-společnost v oblasti obrany proti individuálním a hromadným žalobám v různých evropských a mimoevropských zemích.

Před příchodem do naší kanceláře v roce 2024 působil několik let jako partner v mezinárodní advokátní kanceláři ve Stuttgartu a ještě před tím pracoval v renomované německé advokátní kanceláři v Mnichově a Praze. Philip má mnohaletou právní praxi na německém i českém trhu.

Členství v profesních sdruženích

 • Česká advokátní komora
 • Advokátní komora Stuttgart 
 • Deutsche Institution für Schiedsgerichtsbarkeit (DIS)
 • Deutscher Anwaltverein DAV – Pracovní skupina pro mezinárodní obchod 
 • Deutscher Anwaltverein DAV – Pracovní skupina pro IT právo
 • Španělsko-německá asociace právníků (DSJV)
Jazyky
český, německy, anglický, španělský, francouzský
Vzdělání
 • Eberhard-Karls Universität Tübingen, SRN, Právnická fakulta (1991-1992)
 • Universidad de Bilbao, Španělsko, Právnická fakulta, program Erasmus, obor Evropské právo (1994)
 • Universität zu Köln, SRN, Právnická fakulta, 1. státní zkouška (1997)
 • Vyšší krajský soud, Mnichov, SRN, odborná stáž, 2. státní zkouška (1999)
 • poradenství v oblasti fúzí a akvizic jedné ze světově největších společností pro stavební materiály při expanzi v České republice
 • zastupováni České republiky při mezinárodní investiční arbitráži podle pravidel UNCITRAL v Paříži
 • poradenství pro vedoucí mezinárodní farmakologickou společnosti ze Spojených států v oblasti distribučního práva na německém trhu za účelem přeskupení distribuční sítě
HAVEL & PARTNERS, která je s počtem 350 právníků a daňových poradců, 500 spolupracovníky a 6 kancelářemi v Česku a na Slovensku největší právnickou firmou ve střední Evropě, jako první advokátní kancelář ze CEE regionu otevírá 1. května 2024 přímé zastoupení v německém Frankfurtu nad Mohanem. Řízením kanceláře v Německu je pověřen partner Philip Smitka, který má 24leté zkušenosti […]

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross