Mgr. Ing. Martin Pecha

Senior advokát
CV
Projekty
Ocenění a média
E-mail
martin.pecha@havelpartners.cz
Právní specializace

Martin Pecha se specializuje na oblast daňového a správního práva.

V oblasti daňového práva se věnuje zejména zastupování klientů v daňových řízeních včetně daňových kontrol. V průběhu své praxe se podílel na zastupování předních českých a zahraničních klientů, a to ve velmi komplexních daňových kauzách, kde hodnota doměřované daně činila i stovky milionů korun.

V rámci správního práva se zaměřuje na řízení před správními soudy včetně řízení před Nejvyšším správním soudem. Během své praxe získal také zkušenosti se zastupováním klientů ve sporech s celní správou.

Dále se Martin příležitostně věnuje přednáškové činnosti na Právnické fakultě UK (Katedra finančního práva a finanční vědy).

Před příchodem do naší advokátní kanceláře pracoval téměř 5 let v mezinárodní advokátní kanceláři, kde se zabýval zastupováním klientů v daňových sporech s finanční správou. Martin získal také bohaté zkušenosti ze svého působení v mezinárodní poradenské společnosti Deloitte. Kromě toho Martin působil na pozici projektového manažera zodpovědného za obchodní rozvoj významných českých společností s mezinárodním přesahem.

Členství v profesních sdruženích

Česká advokátní komora

Jazyky
český, anglický, německý (pasivně)
Vzdělání
  • Univerzita Karlova, Právnická fakulta, Praha (2015), titul Mgr.
  • Vysoká škola ekonomická v Praze, Praha (2012), titul Ing.
  • komplexní zastupování klientů během daňových a celních řízení před orgány finanční a celní správy
  • komplexní zastupování klientů v odvolacích a soudních řízeních (jak před krajskými soudy, tak i před Nejvyšším správním soudem)
  • jednání se zástupci Ministerstva financí ČR, Generálního finančního ředitelství a Generálního ředitelství cel při řešení konkrétních obchodních případů
  • poradenství společnostem působících v různých odvětvích ohledně zamezení jejich případné účasti na daňovém podvodu na DPH, a to v souladu s judikaturou Soudního dvora Evropské unie
  • účast na složitých due diligence, a to jak na straně prodávajícího, tak i kupujícího
  • asistence při nastavování či úpravě dodavatelsko-odběratelských vztahů
  • školení klientů v oblasti daňových sporů a daňové uznatelnosti nákladů (např. náklady na marketing, náklady na výzkum a vývoj)
Články - Rubriky
Novoroční vlna povyšování v kanceláři HAVEL & PARTNERS přináší dva nové členy nejužšího vedení – společníkem kanceláře je od 1. ledna 2023 Štěpán Štarha, partner spoluzodpovědný za chod slovenské kanceláře a za tým specializující se na právo duševního vlastnictví a informačních technologií. Partnerem se ke stejnému datu stává Jiří Kunášek, přední odborník na korporátní, obchodní […]

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross