Právní poradenství pro Czechoslovak Capital Partners při insolvenční reorganizaci výrobce betonáren

12. 8. 2022

Advokátní kancelář HAVEL & PARTNERS poskytovala právní poradenství Czechoslovak Capital Partners (CSCP) jako největšímu věřiteli společnosti MERKO CZ, která je tradičním výrobcem betonáren a dalších příslušenství pro výrobu betonu, v rámci její insolvenční reorganizace. Insolvenční soud vzal na vědomí splnění podstatných částí reorganizačního plánu dlužníka, a tím reorganizace úspěšně skončila.

Právní služby zahrnovaly poradenství při odkupu úvěrové pohledávky od financující banky a podporu reorganizačního procesu, který zahrnoval konverzi pohledávky do základního kapitálu (debt/equity swap) a také vydání nemovitých aktiv CSCP jako zajištěnému věřiteli, jejich následný prodej nemovitostnímu investorovi a zpětný pronájem společnosti MERKO.

CSCP od svého založení v roce 2012 investovala v rámci regionu České a Slovenské republiky více než 3 mld. Kč do celého spektra projektů včetně investic do aktiv s právními a jinými vadami, nemovitostí komerčního (včetně logistiky) i rezidenčního charakteru, developerských projektů, soudních sporů, financování podnikatelských subjektů a dalších typů aktiv.

Právní specializace

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross