HAVEL & PARTNERS poskytla v ČR právní podporu společnosti CapVest při prodeji irského nadnárodního výrobce potravin

31. 5. 2021

Odborníci advokátní kanceláře HAVEL & PARTNERS poskytli v České republice právní podporu britské investiční společnosti CapVest při prodeji evropské potravinářské firmy Valeo Foods významné globální soukromé investiční společnosti Bain Capital Private Equity. Tým kanceláře se tak účastnil další rozsáhlé nadnárodní M&A transakce v evropském regionu.

Valeo Foods je irský nadnárodní výrobce značkových potravin a nápojů, pod kterého spadají značky jako Jacobs, Rowse nebo Kettle. Ve více než 24 pobočkách v Irsku, Spojeném království, Itálii, Nizozemí, Německu, ale i v České republice zaměstnává přes 4 tisíce lidí. České právní poradenství britské investiční společnosti CapVest při prodeji Valeo Foods novému investorovi zajišťovali přední odborníci na oblast fúzí a akvizic – partner kanceláře Jan Koval spolu s counselem Petrem Dohnalem.

Jason Rodrigues, partner společnosti CapVest, uvedl: „Prodejem společnosti Valeo Foods vyvrcholilo naše úsilí vybudovat na trhu významného mezinárodního hráče v oblasti potravinářské výroby prostřednictvím strategických investic a akvizic podniků a značek. Široké odborné zkušenosti našeho týmu podpořily dlouhodobý růst této firmy a těšíme se na to, že se Valeo Foods bude pod křídly Bain Capital i nadále dařit.“

Bain Capital je přední světová soukromá investiční společnost se sídlem v USA, která se již přes 35 let specializuje na soukromý a rizikový kapitál a investice a v současnosti spravuje aktiva v hodnotě přibližně 130 miliard dolarů. Akvizici Valeo Foods vnímá jako příležitost podpořit další dlouhodobý růst této firmy a dál posilovat její pozici jako významného mezinárodního hráče v oblasti potravinářského průmyslu.

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross