Komplexní poradenství rakouskému investorovi při investici do české platební služby Twisto

19. 2. 2021

Advokátní kancelář HAVEL & PARTNERS poskytnutím komplexního právního poradenství  Elevator Ventures zajišťovala vstup tohoto rakouského investora do české společnosti provozující platební služby Twisto.

Elevator Ventures Beteligungs GmbH, venture kapitálový investor společnosti Raiffeisen Bank International (RBI) sídlící ve Vídni, získal minoritní akciový podíl na Twisto payments a.s. M&A poradenství při této transakci poskytovali partner kanceláře Jan Koval, senior advokát Tomáš Navrátil a advokát Josef Bouchal. Na regulatorní aspekty transakce dohlížel advokát Martin Stančík a obchod vyžadoval též odborné poradenství z oblasti práva duševního vlastnictví a informačních technologií, které zajistil advokát Tomáš Chmelka.

Twisto v ČR již přes sedm let popularizuje odložené platby a jeho služby využilo již více než 1,6 milionu zákazníků. „Zapůsobila na nás jednoduchost řešení Twista pro zákazníky při správě jejich každodenních plateb a financí. Jejich silná trakce ve střední Evropě dokazuje, že slouží skutečné zákaznické poptávce v tomto regionu. Těšíme se, že podpoříme Twisto v jeho ambici přinést jejich řešení na více trhů v kontinentální Evropě,“ řekl k transakci Maximilian Schausberger, výkonný ředitel Elevator Ventures.

Do české firmy Twisto zároveň vstoupil i další mezinárodní investor, australská společnost ZIP, která je jedním ze světových lídrů v oboru digitalizace retailu, konkrétně v oblasti financí a plateb. V roce 2018 služba úspěšně vstoupila na polský trh. Nyní chce Twisto investice použít na inovaci odložených plateb v celém regionu střední Evropy.

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross