Poradenství investorům DBK Praha a PROXY-FINANCE při získaní majoritního podílu v pražském obchodním centru EUROPARK Štěrboholy

4. 4. 2019

Advokátní kancelář HAVEL & PARTNERS poskytla komplexní právní poradenství při další významné nemovitostní transakci. Tým pod vedením partnera kanceláře Lukáše Syrového a senior advokáta Alberta Tatry zastupoval developerskou společnost DBK Praha a. s. a investiční skupinu PROXY-FINANCE a. s. při získání 77% podílu ve firmě EUROPARK Holding s.r.o., která prostřednictvím společností EUROPARK Leasing s.r.o. a EUROPARK SHOPPING CENTER s.r.o. vlastní a provozuje obchodní centrum EUROPARK v pražských Štěrboholech. Hodnota transakce přesáhla 80 mil. eur. (2 mld. korun). Minoritní podíl zůstane v rukou dosavadního majoritního vlastníka – rakouské společnosti SES Spar European Shopping Centers. Cílem investorů je využít 180 tisíc čtverečních metrů plochy na rozšíření EUROPARK, čímž by se jeho kapacita de facto zdvojnásobila.

DBK Praha provozuje obchodní centra, která dříve patřila do sítě obchodních domů Prior. Jedná se např. o DBK Praha v Budějovické ulici, Zlatou bránu Prostějov, Galerii Přerov nebo Chomutovku.

PROXY-FINANCE je investiční skupina založená v roce 1991. Její investiční aktivity se v posledních letech zaměřují na financování restrukturalizací firem, developerských projektů a dalších transakcí podporujících financování specifických projektů.

Právní specializace

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross