Některé změny v oblasti daně z příjmů s mezinárodním prvkem

1. 2. 2021

Autoři: David Neveselý, David Krch, Josef Žaloudek

Navazujeme na náš předchozí Tax Flash na toto téma a připomínáme dvě změny v oblasti daně z příjmů s mezinárodním prvkem, které již nabyly účinnosti nebo se jejich účinnost (resp. konec příslušné lhůty) brzy očekává.

1. Pravidlo ovládané zahraniční společnosti – povinnost „dodanit“ v ČR některé zahraniční dceřiné společnosti (přímé i nepřímé), zpravidla pokud nevykonávají podstatnou hospodářskou činnost a příslušná zahraniční daň je nižší než polovina české daně, které by základ daně dceřiné společnosti podléhal, pokud by byl generován v ČR. Pravidlo se uplatní poprvé pro zdaňovací období hospodářského roku počínajícího po 31. 3. 2019 a pro zdaňovací období kalendářního roku 2020.

2. Povinné oznamování správci daně přeshraničních struktur (možná) skýtajících daňovou výhodu – nutné správci daně přesně popsat, včetně samotné daňové výhody; bude platit zpětně pro struktury zavedené od 25. 6. 2018! Dle časových aspektů konkrétní struktury či jejích změn je lhůta pro oznámení do 30. 1., 28. 2. nebo do 30. 4. 2021.

Neváhejte se na nás s touto problematikou obrátit. Naši odborníci zhodnotí Vaši konkrétní situaci a společně nalezneme nejoptimálnější řešení/nápravu, resp. zhodnotíme rizika.

Právní specializace

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross