Multi family office je bezpečným majetkovým přístavem, ONE FAMILY OFFICE ale nabízí ještě více

12. 12. 2023

Zdroj: Investiční web

Ve světě rostoucího bohatství a složitosti finančních trhů se objevují stále nová inovativní řešení pro správu majetku. Co se v čase nemění, je snaha efektivně svůj majetek chránit, výhodně investovat a rozvíjet rodinné bohatství. Právě na to se už téměř 200 let zaměřují rodinné kanceláře. ONE FAMILY OFFICE není pouze jednou z nich, svou kvalitou se řadí do naprosté špičky.

V posledních letech se stále více rodin s významným majetkem obrací k sofistikovaným řešením správy svých aktiv. Family office představuje efektivní nástroj pro ochranu a rozvoj rodinného bohatství. Zatímco koncept single family office má kořeny v historii slavných rodin, jako je ta J. P. Morgana nebo Johna D. Rockefellera, kteří si vytvořili vlastní kanceláře pro správu svého majetku, v současné době se tento model adaptoval také pro potřeby moderního finančního světa.

Zatímco single family office je tedy speciálně utvořen pro jednu rodinu, existují i multi family office, které poskytují tytéž služby, ovšem pro několik rodin současně. Tento model umožňuje sdílet náklady na správu majetku a využít odborných znalostí, které by mohly být pro jednu rodinu nedosažitelné. Multi family office nabízí diverzifikaci nákladů, ale také individuálně navržené investiční strategie pro každou rodinu, zahrnující správu finančního a nemovitostního majetku, daňové poradenství a další možnosti.

Také v České republice je v posledních letech stále více patrný rostoucí zájem o využití služeb rodinných kanceláří. Velmi dobře si toho byli vědomi i v advokátní kanceláři HAVEL & PARTNERS. „Vidíme, že desetina movitých Čechů spoléhá na služby stabilního týmu poradců nebo vlastního family office. Naši klienti hledají cesty, jak bezpečně a efektivně rozvíjet bohatství, které vytvořili, a zároveň přemýšlejí, komu svěřit správu majetku pro budoucí generace,“ říká David Neveselý, partner advokátní kanceláře HAVEL & PARTNERS, kde vede skupinu více než 40 právníků a investičních i daňových poradců zaměřených na služby privátním klientům. Jeho tým se stará také o třetinu nejbohatších Čechů a Slováků.

Nový hráč na scéně

A právě zvýšený zájem po využití možností, které family office nabízí, vedl největší advokátní kancelář v České republice a na Slovensku k vytvoření multi family office řešení s názvem ONE FAMILY OFFICE. Projekt kombinuje právní a investiční odbornost s cílem poskytnout komplexní služby pro správu a ochranu majetku, včetně přístupu k mezinárodním trhům.

Multi family office řešení se ve spolupráci s HAVEL & PARTNERS připravuje od začátku roku 2023. Navazuje na už vybudovanou infrastrukturu, která umožňuje správu, ochranu majetku a jeho investování společníkům kanceláře a nejbližším obchodním přátelům, která vznikla už před více než deseti lety. Jde tak o prověřený systém, vytvořený i na základě dlouholetých zkušeností právních a daňových poradců kanceláře v oblasti ochrany a správy majetku, kteří na míru připravují individuální řešení bonitním klientům. 

Realizovali jsme stovky rodinných holdingů a privátních nadačních či svěřenských řešení v Česku i na Slovensku. Sami jsme úspěšní v byznysu, vedle výjimečného know-how v oblasti práva tak můžeme klientům nabídnout i naše manažerské a investorské zkušenosti,“ konstatoval řídící partner advokátní kanceláře Jaroslav Havel.

Aktuálně struktura ONE FAMILY OFFICE spravuje majetek zakladatelů, partnerů a omezeného okruhu obchodních přátel. Jeho hodnota přesahuje částku 7,5 mld. Kč. „Spojením s dalšími vytipovanými či už předjednanými subjekty pak míříme už během roku 2024 k částce 1 mld. USD, která je nezbytná pro úspěšné působení na mezinárodních trhu,“ doplnil Havel.

Už v tuto chvíli je jasné, že škála obchodních partnerů ONE FAMILY OFFICE bude různorodá. Patřit mezi ně mohou jak mladí vrcholoví sportovci s výjimečným příjmem, úspěšní podnikatelé nebo manažeři středního věku, kteří mají po desetiletích praxe vydělanou většinu svého celoživotního majetku. Protože se ale i nadále chtějí věnovat své profesi, hledají někoho, kdo jim pomůže jejich dosavadní majetek chránit a dále rozmnožovat.

Zastoupení nejen v Evropě

ONE FAMILY OFFICE ale počítá i s tím, že její expertizy využijí také úspěšní lidé na sklonku své profesní cesty, kteří nemají nástupce v oblasti ochrany a správy majetku a hledají v tomto směru funkční řešení pro rodinu a další generace. Jednou ze služeb, které family office nabízí, je zabezpečení komplexního poradenství s nastavením, založením a následnou správou rodinných nadačních a svěřenských fondů. Jde o variantu správy majetku, která je v zahraničí historicky prověřená.

ONE FAMILY OFFICE zajistí pro své partnery profesionální služby a zastoupení v Praze, Brně i Bratislavě a díky spolupráci se zahraničními specialisty zároveň propojení se světovými destinacemi, jako jsou Londýn, Dubaj, Frankfurt nebo Curych. I zde budou mít partneři ONE FAMILY OFFICE své vlastní seniorní a investiční či právní profesionály s rozsáhlými mezinárodními zkušenostmi. Členů týmu je vedle cca 30 právníků a daňových specialistů i 12 špičkových investičních odborníků.

Jedním z nich je i Peter Bálint, který dříve působil v přední slovenské single family office, žije dlouhodobě v Dubaji a má na starosti zahraniční investice ONE FAMILY OFFICE. „Budeme preferovat největší alternativní asset managery, kteří představují rolls-royce v investičním světě. Výraznější váhu budou mít větší jména, i za cenu příslibu potenciálně nižšího výnosu, protože budeme upřednostňovat to, aby investice byla stoprocentně bezpečná. Radši získáme výnos 16 % při investici s obřím private equity titánem než 26 % s nějakým neznámým private equity fondem,“ popsal Bálint investiční strategii ONE FAMILY OFFICE. ONE FAMILY OFFICE představuje unikátní ekosystém, na který vedle jeho zakladatelů spoléhají spřízněné bonitní rodiny a jednotlivci. Specificky vyladěný koncept služeb reaguje na individuální potřeby a vytváří prostředí pro sdílení zkušeností, investičních příležitostí a prohlubování obchodní spolupráce. Díky hlubokým znalostem evropského i světového trhu zastřešuje potřeby s globálním dosahem a lokální expertizou. Umí tak efektivně navigovat ve složitém světě financí a partnerům garantovat nejen bezpečnost, ale i dlouhodobý růst svěřeného majetku. Což je v dobách tržní volatility k nezaplacení.

Právní specializace

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross