Komplexní právní poradenství HAVEL & PARTNERS při odštěpení majetku společnosti Pražská teplárenská a.s.

1. 10. 2020

Největší česko-slovenská advokátní kancelář HAVEL & PARTNERS poskytla pod vedením Ondřeje Floriána komplexní právní poradenství společnosti Pražská teplárenská a.s., která je součástí skupiny Energetický a průmyslový holding, a.s. a dlouhodobě patří k lídrům teplárenského trhu, při odštěpení jejího majetku do pěti nástupnických společností. Na jedné z nejkomplexnějších přeměn obchodních společností, kterou kancelář v tomto roce realizovala, se společně s několika odbornými týmy podíleli 3 partneři kanceláře včetně jejího zakladatele Jaroslava Havla.

Poradenskou skupinu HAVEL & PARTNERS tvořil zakladatel kanceláře Jaroslav Havel, partner Ondřej Florián spolu s advokátkou Soňou Karbanovou Schweizer (korporátní právo), partner Lukáš Syrový a advokát Adam Karban (právo nemovitostí), counsel Josef Žaloudek a jeho tým (daňové právo).

Hodnota majetku odštěpeného ze společnosti Pražská teplárenská čítá jednotky miliard korun. Transakce zahrnovala nejen pečlivé vymezení jednotlivých položek odštěpovaných částí jmění a sestavení zahajovacích rozvah zúčastněných společností, ale i nastavení budoucích právních vztahů mezi zúčastněnými společnostmi. Projekt rozdělení tak vedle standardních ustanovení vyžadovaných zákonem o přeměnách upravoval i vedlejší ujednání týkající se věcných předkupních práv, zřízení obligačních závazků odpovídajících věcným břemenům (in rem a in personam) pro nastavení budoucího provozního režimu a spolupráce mezi stranami či zápisů výhrad pro stroje pro zachování právního režimu mezi zúčastněnými společnostmi ve vztahu ke komplikované provozní technologii. Součástí transakce bylo i snížení základního kapitálu rozdělované společnosti.

Společnost Pražská teplárenská a.s., která byla založena v roce 1992 a v současnosti má přes 500 zaměstnanců, zajišťuje dodávku energie do více než 230 tisíc domácností a pokrývá tak 25 % trhu s tepelnou energií v Praze a okolí. Pražská teplárenská je součástí skupiny Energetický a průmyslový holding, a.s. (EPH). Energetická skupina EPH založená v roce 2009 sdružuje více než 70 společností a je největším dodavatelem tepla v České republice, největším výrobcem elektřiny a druhým největším distributorem a dodavatelem elektřiny na Slovensku a druhým největším producentem hnědého uhlí v Německu. V současné době zaměstnávají společnosti ze skupiny EPH okolo 25 tisíc lidí a disponují aktivy v hodnotě 16,7 mld. EUR.

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross