HAVEL & PARTNERS významně posiluje tým pro daňové spory

9. 12. 2021

Největší česko-slovenská advokátní kancelář HAVEL & PARTNERS rozšířila svůj tým zaměřený na prevenci a řešení daňových sporů o dvě odbornice s unikátním know-how z daňové správy. Skupinu pro oblast daní a daňového práva doplnila advokátka Hana Erbsová, která dříve působila jako metodička správy daní a vedoucí oddělení na Generálním finančním ředitelství, a Alice Zemánková se zkušenostmi na pozici právní expertky na Odvolacím finančním ředitelství.

„Máme úzce propojené právní a daňové služby, protože chceme klientům poskytnout špičkovou komplexní službu na jednom místě. Naše právně-daňová praxe patří mezi nejrychleji se rozvíjející oblasti služeb HAVEL & PARTNERS, proto jsme posílili náš tým o další zkušené kolegyně, které se specializují především na řešení daňových sporů,“ říká řídící partner kanceláře Jaroslav Havel.

Hana i Alice jsou významnými a cennými posilami, protože do kanceláře přináší unikátní know-how přímo z vrcholných orgánů daňové správy. V našem týmu máme zároveň kolegy, kteří se daňové problematice věnovali v justici, včetně Nejvyššího správního soudu. Klientům tak přinášíme zcela nový rozměr a vyšší přidanou hodnotu naší služby v oblasti daňových sporů, kterou nově doplňujeme i o mimořádně cenný pohled na daňovou problematiku z ´druhé strany´, tedy ze strany správce daně a orgánů, které o daňových sporech rozhodují,“ uvádí daňový partner David Krch.

Hana Erbsová má 15letou praxi ve finanční správě, mimo jiné i na Generálním finančním ředitelství, jako metodička správy daní, následně spolupracovala s předními mezinárodními poradenskými společnostmi (PricewaterhouseCoopers, Deloitte). Od roku 2018 působí jako advokátka se specializací na oblast daní, mezinárodního zdanění, daňové arbitráže a daňových sporů. Klientům poskytuje komplexní podporu při daňových kontrolách i v jiných fázích daňového řízení a rovněž v řízeních před soudy včetně Nejvyššího správního soudu či při řešení sporů o dvojí zdanění (daňová arbitráž). V letošním roce byla nominována v soutěži Daňař & daňová firma roku v kategorii Daňař roku – Správa daní (hlasování bylo zahájeno 13. 12. 2021). Rovněž se věnuje oblasti soukromoprávní odpovědnosti statutárních orgánů právnických osob za plnění daňových a jiných veřejnoprávních povinností. Další specializací Hany Erbsové je zastupování a právní pomoc klientům při kontrolách zaměřených na plnění dotačních podmínek a v řízení o uložení odvodu za porušení rozpočtové kázně. 

Alice Zemánková se specializuje na oblast daňového práva. Má zkušenosti z Odvolacího finančního ředitelství v Brně, kde jednak zpracovávala rozhodnutí a písemnosti v rámci odvolacího řízení, a dále pracovala na pozici odborného rady v oddělení přímých daní. Zaměřuje se i na správní právo, zejména správní řízení a soudní řízení správní, a problematiku veřejných zakázek. Specializovaná skupina HAVEL & PARTNERS pro daňové právo má v současnosti stabilní tým více než 15 advokátů a daňových poradců s dlouholetou praxí (10 až 20 let) a zároveň s rozsáhlými zkušenostmi se zastupováním nadnárodních korporací a nejvýznamnějších světových hráčů v daných oborech.

Právní specializace

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross