HAVEL & PARTNERS ve spolupráci s AEC spustila nepřetržitou telefonickou linku na pomoc klientům zasaženým kybernetickými útoky

31. 1. 2022

Největší česko-slovenská advokátní kancelář HAVEL & PARTNERS ve spolupráci s předními českými odborníky na kybernetickou bezpečnost ze společnosti AEC spustila pro případy ohrožení firem kyberútokem pohotovostní telefonní linku CYBER DEFENSE CENTER. Ta je v provozu 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, a zajišťuje tak pro klienty nepřetržitý servis v případě krizových situací.

Specialisté HAVEL & PARTNERS na kyberbezpečnost a oblast technologií se v praxi stále častěji setkávají s kybernetickými útoky cílenými na firmy, korporace, veřejné instituce i start-upy. Tento trend potvrzuje i zvyšující se počet kybernetických útoků nahlášených Národnímu úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost. V roce 2020 oznámily firmy, organizace i veřejné instituce úřadu celkem 468 případů kybernetických útoků, což je dvojnásobný počet incidentů, než tomu bylo předchozí rok.

Data a informace přitom patří k nejcennějším aktivům každé organizace. Jejich poškození nebo odcizení může mít dalekosáhlé důsledky. „Kyberútoky jsou digitálním požárem. Naším mottem je ´ Úspěch spojuje´, a pokud něco tento úspěch může ohrozit, jsme připraveni klientům pomoci s obranou. Proto jsme se rozhodli zřídit spolu s AEC pohotovostní linku, kam se mohou společnosti v případě kybernetického ohrožení kdykoli obrátit,“ říká o nové službě partner kanceláře Robert Nešpůrek.

Pokud nedisponuje společnost vlastním Security Operations Centrem, je linka CYBER DEFENSE CENTER při bezpečnostním incidentu snadno dostupným a nejužitečnějším řešením. Nepřetržitě jsou zde k dispozici odborníci AEC, kteří poskytnou okamžitou pomoc a vysvětlí krok za krokem, jak postupovat a jak útok co nejrychleji zastavit a minimalizovat tím případné škody.

AEC patří k významným evropským poskytovatelům bezpečnostních služeb a má jeden z nejsilnějších týmů v oblasti ICT security ve střední Evropě. Pro společnost pracuje více než 50 konzultantů, kteří mají v oboru dlouholetou zkušenost a získávají nejvyšší mezinárodně uznávané certifikace. Pro klienty je tak zajištěn servis se špičkovou odborností.

Strmý nárůst kybernetických útoků by měl zároveň přesvědčit každého, že problematiku bezpečnosti dat není radno podceňovat. Nejúčinnější obranou je přitom prevence. Advokátní kancelář HAVEL & PARTNERS má k dispozici zkušený tým více než 30 právníků pro oblast technologií a kyberbezpečnosti, kteří mají za sebou tisíce hodin právního poradenství při ochraně a zhodnocování dat. Disponují zkušenostmi ze stovek datových projektů a ovládají best practice ověřenou v prostředí mezinárodních transakcí. Pomáhají tak klientům najít nejlepší praktická řešení pro nastavení prevence kybernetických hrozeb, ochranu dat a umí také pomoci s efektivní nápravou následků bezpečnostních incidentů.

Právní specializace

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross